Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Položili ste si niekedy otázku, ako v letných outfitoch prejaviť originalitu? Letné počasie neumožňuje vrstvenie, ani hrátky s teplejšími materiálmi, takže tvorba trendy lookov tak často býva skutočným orieškom. Ľahko ho však rozlúsknete pomocou správnej blúzky. Avšak pozor, od vkusu k tragédii to nie je ďaleko. Zamerajte sa preto hlavne na tohtoročnú nádielku maximalistických modelov v bielom a svetlom podaní. 

  Keď sme prvýkrát zbadali jarnú ready-to-wear kolekciu značky Valentino, bolo nám hneď jasné, že čipky a hojne zdobené ornamenty prevezmú tento rok všetku vládu nad letnými kúskami. Sekcia blúzok v nadchádzajúcich mesiacoch bude pôsobiť ako óda na bohaté textúry a riasené detaily. Rozlúčili sme sa tak s minimalizmom a dali priechod akejsi umeleckej rafinovanosti.

  Blúzka je len kreatívnejšou verziou bielej košele. Styling má veľmi podobné pravidlá

  Blúzka, ako kreatívnejšia a často výraznejšia verzia klasickej bielej košele, ponúka nekonečné možnosti vyjadrenia. Hoci sa môže zdať, že výrazné čipky, ornamenty a maximalistické prvky vyžadujú úplne odlišný prístup, základné pravidlá stylingu zostávajú podobné. Kľúčom k úspechu je vyváženosť celého outfitu.

  Zdroj: Jil Sander, Carven

  Rovnako ako pri bielej košeli, aj tu platí, že menej je niekedy viac. Blúzka by sa mala kombinovať s jednoduchými a neutrálnymi kúskami, ktoré nechajú vyniknúť jej bohaté detaily. Nemusí to však platiť, pokiaľ ide o šperky. Tento rok, a najmä v lete, dodávajú outfitom želaný wow efekt, rovnako ako na prvej fotografii z lookbooku Jil Sander.

  Správna blúzka nie je len letnou záležitosťou. Je to všestranný outfitový hráč

  Či už je blúzka vyrobená z ľahkých letných látok alebo z teplejších materiálov vhodných na chladnejšie mesiace, považujeme ju za univerzálny kúsok, ktorý si nájde svoje miesto v šatníku počas celého roka. Vzdušné, čipkované alebo hodvábne verzie dodajú outfitu v lete ľahkosť a sviežosť, zatiaľ čo v zime sú blúzky z hrubších materiálov, ako je bavlna, skvelým základom na vrstvenie pod svetre a saká.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Túto sezónu sa však zamerajte na blúzky, ktoré okrem pohodlných vlastností poskytujú aj maximalistický vzhľad. Opulentné rukávy, naberané tvary, skrátené lemy, ako aj obľúbené mašle sú v kurze. Dávajte si však pozor na materiál, pretože ak siahnete po kúsku z lacného šifónu, mašľa bude nepríjemne visieť. Veľkej pozornosti sa tešia aj nariasené modely a početné volániky, vytvárajúce podobný efekt.

  Blúzy nahrávajú trendu fairycore. Estetika modernej mestskej víly naberá v lete na obrátkach

  Blúzky je možné rozdeliť do dvoch najväčších skupín. Tá prvá vyvoláva pocit sofistikovanosti, elegancie až ľahkého workwearu. Druhá, hravejšia a roztomilejšia skupina, priamo zasahuje do trendu fairycore. Do nej spadajúce modely predvádzajú napríklad spoločnosť Sacai, Ashlyn, ale aj Michael Kors.

  Zdroj: Sacai

  Pomocou svojich jemných kvetinových vzorov, priesvitných látok a nadýchaných rukávov totiž evokujú kúzelný svet modernej mestskej víly. Fairycore blúzky prinášajú do mestských ulíc dávku mágie a romantiky, čo k letným dňom, a predovšetkým večerom, neodmysliteľne patrí.

  Bohaté rukávy, romantická čipka a nádherné riasenie. Spoznajte kľúčové prvky letných blúzok

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.