Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Hoci nadšenie zo zimy má len málokto, jedná sa o obdobie ponúkajúce možnosť nosiť inak nepraktické doplnky. Zimné mesiace sú jediné, v ktorých môžeme takéto módne kúsky vyťahovať na svetlo. Nebojte sa preto doplniť svoj outfit o trendy pokrývku hlavy, obrovský hrejivý šál alebo zimnú kabelku. Zároveň s každým z týchto modelov zaziarite, aj keď si ich vyberiete ako darček pod stromček.

  Zahreje aj zkrášli. Trendy bucket hat je vždy správnou volbou

  Klobúk typu „bucket hat“ sa už nejaký čas drží v popredí módnej scény. Aj tento rok zostáva nenahraditeľným zimným doplnkom. Zamerajte sa napríklad na variantu s fluffy materiálom, keďže éra takzvaného shearlingu práve vrcholí. Štýlové klasiky ponúka napríklad aktuálna kolekcia od Loewe alebo Prada. Roztomilé verzie však nájdete aj v ponuke značky Max Mara.

  Foto: Loewe, Prada

  Zachumlejte se do Burberry. Veľký šál nahradí aj zimnú bundu

  Módny svet v súčasnosti obdivuje obrovské šály. Ak sa k adorácii maxi doplnku pridáte, zamierte napríklad do butikov Burberry. Nájdete tu šály z kašmíru alebo kvalitnej vlny, u ktorých je precízne spracovanie samozrejmosťou. Značka navyše ponúka širokú škálu farebných variácií. Váš vysnívaný kúsok tak skvelo skombinujete s akýmkoľvek outfitom. Zvláštnu pozornosť si zaslúžia červené odtiene, dokonale reflektujúce aktuálne trendy.

  Foto: Burberry

  Zpříjemněte si #festiveseason s Claude bag. Céline zhmotňuje roztomilosť

  Nová kolekcia kabeliek Claude značky Céline nás okúzlila najmä vďaka kvalitným materiálom. Prvý model, vyrobený v striebornej koženej variante a posiaty drobnými kryštálkami, je navyše pre festive season naprosto nevyhnutný. Elegantná kabelka vynikne tak na spoločenskom večierku, ako aj pri oslavách nového roka. Druhá varianta, ideálna skôr pre horské destinácie, ponúka shearling trend v dokonalom prevedení. Pôsobí nielen roztomilo, disponuje aj dostatočným miestom pre všetky potrebné veci.

  Foto: Céline

  Gucci ponúka klasiku aj experimenty. Obdarujte sa rukavicami, ktoré nebudete chcieť sundat

  Taliansky gigant Gucci ponúka v aktuálnej kolekcii klasické čierne Horsebit rukavice, ktoré skvele doplnia akýkoľvek outfit. Expensive taste tak svojmu looku dodáte ako mávnutím kúzelnou palicou. Vybrať si môžete aj model s typickým GG printom v hnedých odtieňoch. Ak radi experimentujete, za skúšku stoja aj Lycra gloves, vyrobené z elastických vlákien. Rukavice dodajú šmrnc skôr extravagantnejším outfitom, využitie ale nájdu aj u tých jednoduchších.

  Foto: Gucci

  Slnečné okuliare v zime? S Toteme vždy na istotu

  Áno, slnečné okuliare sa skutočne budú hodiť po celý rok. Tvrdenie, že sa nosia iba, keď svieti slnko, je úplný nezmysel. Veď Karl Lagerfeld v nich čítal dokonca aj noviny. Využijete ich aj večer v klube, jedná sa totiž o fantastický doplnok, ktorý vždy vášmu looku dodá správny šmrnc a expensive taste. Pre tohtoročnú zimu by sme zvolili skôr minimalistické a retro tvary, ktoré ponúka napríklad luxusná značka Toteme.

  Foto: Toteme

  Ako doviesť mrazivú eleganciu k dokonalosti? Podčiarknite ju trendy zimnými doplnkami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.