Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Mať vo svojej zbierke neodolateľný kúsok z dielne Hermès je ako výhra v kabelkovej lotérii. Nepochybne ide o modely, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Pre mnohých záujemcov je však nemožné takýto kúsok získať. Preto prinášame niekoľko užitočných rád, ktoré vám môžu pomôcť na ceste za vašou vyvolenou kabelkou.

  Ako funguje systém predaja kabeliek u Hermès?

  Vo svete módy je nákup kabelky tejto slávnej francúzskej značky hrou na mačku a myš. Nemôžete len tak prísť do butiku a získať svoj vytúžený kúsok alebo si ho kúpiť na ich webových stránkach.

  Francúzsky dom si dáva na úrovni svojej prestíže naozaj záležať. Z tohto dôvodu má pre predaj kabeliek zavedený systém, keď musia potenciálni záujemcovia o luxusné kabelky preukázať určitú úroveň vernosti značke.

  Neočakávajte však presne stanovené pravidlá, ktoré zaručia úspešný nákup. Skúsenosti šťastlivcov sú rôzne. Ich príbehy o tom, ako získali svoju prvú kabelku Hermès, sa líšia. Všetko závisí na konkrétnych butikoch, ich manažéroch a asistentoch predaja.

  Dôležité je zoznámiť sa so systémom kvót, ktorý značka používa. V praxi sa kabelky delia na takzvané kvótné a nekvótné. Od toho sa odvíja aj ich dostupnosť. Každý zákazník si takúto kabelku môže urobiť radosť maximálne dvakrát do roka.

  Modely Birkin a Kelly možno tiež považovať za kvótné. V niektorých butikoch však do tejto kategórie spadajú aj ďalšie, napríklad Constance.

  U modelov bez kvót by to malo byť o niečo jednoduchšie. Niektoré z nich sa dokonca čas od času objavia na webových stránkach značky a môžete si ich objednať. V poslednej dobe je však dopyt vysoký a zásoby nízke. Zohnať akúkoľvek kabelku tak môže pripomínať olympijskú disciplínu.

  Zdroj: Hermès

  Asistent predaja bude vašou pomocnou rukou

  Prvým krokom na ceste k vysnívanej kabelke je nadviazanie vzťahu s asistentom predaja v butiku Hermès. Ľudovo sa mu tiež hovorí SA (sales associate). Je to práve on, kto vám môže zohnať a ponúknuť váš vysnívaný kúsok.

  Asistent je vašou spojkou, pozná vaše preferované farby a dizajny. Môžete mu napríklad posielať svoje zoznamy prianí na konkrétne produkty. Ak sa v butiku nejaká kabelka objaví, môže vám ju na určitý čas podržať. Je tým, na koho sa obrátite, keď vaše srdce zatúži po určitom kúsku.

  Priateľský vzťah môžete pestovať aj vďaka kúpe doplnkov, vybavenia do domácnosti, šperkov alebo oblečenia s jeho pomocou. Váš SA za takéto nákupy získava provízie.

  Možno si budete musieť vybudovať svoj zákaznícky profil

  Filozofia domu vyznáva predovšetkým zákazníkov, ktorí ztelošujú životný štýl Hermès. Sú verní ich výrobkom. Ak si chcete kabelku kúpiť, profil zákazníka s bohatou nákupnou históriou vám zabezpečí dobré renomé u asistentov, ktorí vám môžu tašku ponúknuť.

  Zachádza Hermès so svojím prístupom príliš ďaleko?

  Otázkou zostáva, kam by mala exkluzivita domu siahať. Ich majstrovské remeslo je nezpochybniteľné. Jednotlivé modely sú ikonické. Predstavujú celoživotnú investíciu, ktorej nebudete ľutovať.

  Cenovky tašiek sa však aj tak šplhajú do závratných výšok. Kabelka za niekoľko sto tisíc nie je lacná záležitosť. Taká investícia je sama o sebe prejavom vernosti. Prečo by mal potenciálny zákazník utratiť ďalších niekoľko stoviek tisíc, aby bol vôbec hoden kabelky ako Birkin alebo Kelly?

  Každá minca má dve strany. Nakoniec je to na vás. Možno vás nadchne práve nedostupnosť týchto kabeliek. Ten pocit, keď vám asistent predaja v butiku ponúkne luxusný model, je k nezaplateniu.

  Alebo naopak nevidíte zmysel v hre na mačku a myš. Radšej si nový kúsok kúpite ihneď u nezávislých predajcov.

  Zdroj: Youtube, Purse Bop

  Ako dosiahnuť aj zdánlivo nemožné? Niekoľko rád, na ktoré nesmiete zabudnúť pri nákupe svojej prvej kabelky od Hermès

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.