Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Mať vo svojej zbierke neodolateľný kúsok z dielne Hermès je ako výhra v kabelkovej lotérii. Nepochybne ide o modely, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Pre mnohých záujemcov je však nemožné takýto kúsok získať. Preto prinášame niekoľko užitočných rád, ktoré vám môžu pomôcť na ceste za vašou vyvolenou kabelkou.

  Ako funguje systém predaja kabeliek u Hermès?

  Vo svete módy je nákup kabelky tejto slávnej francúzskej značky hrou na mačku a myš. Nemôžete len tak prísť do butiku a získať svoj vytúžený kúsok alebo si ho kúpiť na ich webových stránkach.

  Francúzsky dom si dáva na úrovni svojej prestíže naozaj záležať. Z tohto dôvodu má pre predaj kabeliek zavedený systém, keď musia potenciálni záujemcovia o luxusné kabelky preukázať určitú úroveň vernosti značke.

  Neočakávajte však presne stanovené pravidlá, ktoré zaručia úspešný nákup. Skúsenosti šťastlivcov sú rôzne. Ich príbehy o tom, ako získali svoju prvú kabelku Hermès, sa líšia. Všetko závisí na konkrétnych butikoch, ich manažéroch a asistentoch predaja.

  Dôležité je zoznámiť sa so systémom kvót, ktorý značka používa. V praxi sa kabelky delia na takzvané kvótné a nekvótné. Od toho sa odvíja aj ich dostupnosť. Každý zákazník si takúto kabelku môže urobiť radosť maximálne dvakrát do roka.

  Modely Birkin a Kelly možno tiež považovať za kvótné. V niektorých butikoch však do tejto kategórie spadajú aj ďalšie, napríklad Constance.

  U modelov bez kvót by to malo byť o niečo jednoduchšie. Niektoré z nich sa dokonca čas od času objavia na webových stránkach značky a môžete si ich objednať. V poslednej dobe je však dopyt vysoký a zásoby nízke. Zohnať akúkoľvek kabelku tak môže pripomínať olympijskú disciplínu.

  Zdroj: Hermès

  Asistent predaja bude vašou pomocnou rukou

  Prvým krokom na ceste k vysnívanej kabelke je nadviazanie vzťahu s asistentom predaja v butiku Hermès. Ľudovo sa mu tiež hovorí SA (sales associate). Je to práve on, kto vám môže zohnať a ponúknuť váš vysnívaný kúsok.

  Asistent je vašou spojkou, pozná vaše preferované farby a dizajny. Môžete mu napríklad posielať svoje zoznamy prianí na konkrétne produkty. Ak sa v butiku nejaká kabelka objaví, môže vám ju na určitý čas podržať. Je tým, na koho sa obrátite, keď vaše srdce zatúži po určitom kúsku.

  Priateľský vzťah môžete pestovať aj vďaka kúpe doplnkov, vybavenia do domácnosti, šperkov alebo oblečenia s jeho pomocou. Váš SA za takéto nákupy získava provízie.

  Možno si budete musieť vybudovať svoj zákaznícky profil

  Filozofia domu vyznáva predovšetkým zákazníkov, ktorí ztelošujú životný štýl Hermès. Sú verní ich výrobkom. Ak si chcete kabelku kúpiť, profil zákazníka s bohatou nákupnou históriou vám zabezpečí dobré renomé u asistentov, ktorí vám môžu tašku ponúknuť.

  Zachádza Hermès so svojím prístupom príliš ďaleko?

  Otázkou zostáva, kam by mala exkluzivita domu siahať. Ich majstrovské remeslo je nezpochybniteľné. Jednotlivé modely sú ikonické. Predstavujú celoživotnú investíciu, ktorej nebudete ľutovať.

  Cenovky tašiek sa však aj tak šplhajú do závratných výšok. Kabelka za niekoľko sto tisíc nie je lacná záležitosť. Taká investícia je sama o sebe prejavom vernosti. Prečo by mal potenciálny zákazník utratiť ďalších niekoľko stoviek tisíc, aby bol vôbec hoden kabelky ako Birkin alebo Kelly?

  Každá minca má dve strany. Nakoniec je to na vás. Možno vás nadchne práve nedostupnosť týchto kabeliek. Ten pocit, keď vám asistent predaja v butiku ponúkne luxusný model, je k nezaplateniu.

  Alebo naopak nevidíte zmysel v hre na mačku a myš. Radšej si nový kúsok kúpite ihneď u nezávislých predajcov.

  Zdroj: Youtube, Purse Bop

  Ako dosiahnuť aj zdánlivo nemožné? Niekoľko rád, na ktoré nesmiete zabudnúť pri nákupe svojej prvej kabelky od Hermès

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.