Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Návrhárka Stella McCartney je známa pre svoju kreativitu, ktorú využíva na tvorbu módných, ale udržateľných produktov. Tentoraz sa rozhodla vytvoriť novú verziu vegánskej kože. Na pomoc si prizvala luxusnú značku šampanského Veuve Clicquot. Z jej hroznového odpadu a korkov vyrobila elegantnú radu kabeliek a chic sandálok na platforme.

  Milovníci luxusného šampanského značky Veuve Clicquot sa môžu tešiť. Majú totiž teraz možnosť si svoj obľúbený nápoj užiť aj v o niečo menej obvyklej forme. Návrhárka Stella McCartney, známa pre svoju udržateľnú módu, sa totiž rozhodla s firmou spolupracovať. Využila preto jej hroznový a korkový odpad, z ktorého vytvorila radu šiestich produktov z vegánskej kože. Jej časť predstavila v kolekcii pre jar budúceho roku.

  Úplne bude však nová kolekcia v obchodoch dostupná až od marca. Náhradky skutočnej kože potom McCartney použila už skôr. Na jej výrobu jej slúži napríklad huby, banánové listy, morské riasy alebo ďalšie organické materiály. Podľa slávnej návrhárky je potom výsledná vegánska koža nerozpoznateľná od tej skutočnej. Živočíšne poľnohospodárstvo má podľa značky vytvárať na 11 až 17 percent emisií skleníkových plynov.

  Alternatívna koža novej generácie Stelly McCartney nazvaná VEGEA je preto z 80 percent vytvorená z recyklovateľných, obnoviteľných a rastlinných prvkov. Stonky hrozna potom slávna značka získala z environmentálne certifikovanej vinice Grand Cru. Pred 200 rokmi ju odkúpila Madama Clicquot, teda zakladateľka luxusnej značky šampanského Veuve Clicquot. Firma je v súčasnosti rovnako ako Stella McCartney súčasťou koncernu LVMH.

  Extra udržateľné modely kabeliek Frayme môžete doplniť o rovnako farebné sandálky Elyse

  „Hľadala som spoluprácu naprieč rôznymi priemyslami vnútri LVMH. Raz som teda jeho riaditeľovi Bernardovi Arnault oznámila, nech mi dá k dispozícii jednu z jeho značiek,“ opísala vznik rady návrhárka. Na Veuve Clicquot potom obdivovala nielen jej feministickú minulosť ale aj vlastné udržateľné praktiky. Výsledkom spolupráce sa teda stali tri modely kabeliek Frayme. Odhalená je zatiaľ ich čierna a svetlo kanárková verzia.

  Zdroj: Stella McCartney

  Špeciálnym produktom je potom luxusný držiak na šampanské, ktorý zároveň funguje ako klasická cross-body kabelka. Hodí sa preto na štýlové house party, na ktorých nič iné nepotrebujete. Súčasťou novej udržateľnej rady sú potom aj dva páry sandálok Elyse na platforme, vyrobené z recyklovaného korkového odpadu. Dostupné sú v rovnakých farbách ako už spomínané kabelky.

  Zdroj: Stella McCartney

  Zdroj: Stella McCartney, WWD, The Ethos, Instagram

  Aj odpad z hrozna môže tvoriť luxus. Dokazuje to nová spolupráca Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.