Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Návrhárka Stella McCartney je známa pre svoju kreativitu, ktorú využíva na tvorbu módných, ale udržateľných produktov. Tentoraz sa rozhodla vytvoriť novú verziu vegánskej kože. Na pomoc si prizvala luxusnú značku šampanského Veuve Clicquot. Z jej hroznového odpadu a korkov vyrobila elegantnú radu kabeliek a chic sandálok na platforme.

  Milovníci luxusného šampanského značky Veuve Clicquot sa môžu tešiť. Majú totiž teraz možnosť si svoj obľúbený nápoj užiť aj v o niečo menej obvyklej forme. Návrhárka Stella McCartney, známa pre svoju udržateľnú módu, sa totiž rozhodla s firmou spolupracovať. Využila preto jej hroznový a korkový odpad, z ktorého vytvorila radu šiestich produktov z vegánskej kože. Jej časť predstavila v kolekcii pre jar budúceho roku.

  Úplne bude však nová kolekcia v obchodoch dostupná až od marca. Náhradky skutočnej kože potom McCartney použila už skôr. Na jej výrobu jej slúži napríklad huby, banánové listy, morské riasy alebo ďalšie organické materiály. Podľa slávnej návrhárky je potom výsledná vegánska koža nerozpoznateľná od tej skutočnej. Živočíšne poľnohospodárstvo má podľa značky vytvárať na 11 až 17 percent emisií skleníkových plynov.

  Alternatívna koža novej generácie Stelly McCartney nazvaná VEGEA je preto z 80 percent vytvorená z recyklovateľných, obnoviteľných a rastlinných prvkov. Stonky hrozna potom slávna značka získala z environmentálne certifikovanej vinice Grand Cru. Pred 200 rokmi ju odkúpila Madama Clicquot, teda zakladateľka luxusnej značky šampanského Veuve Clicquot. Firma je v súčasnosti rovnako ako Stella McCartney súčasťou koncernu LVMH.

  Extra udržateľné modely kabeliek Frayme môžete doplniť o rovnako farebné sandálky Elyse

  „Hľadala som spoluprácu naprieč rôznymi priemyslami vnútri LVMH. Raz som teda jeho riaditeľovi Bernardovi Arnault oznámila, nech mi dá k dispozícii jednu z jeho značiek,“ opísala vznik rady návrhárka. Na Veuve Clicquot potom obdivovala nielen jej feministickú minulosť ale aj vlastné udržateľné praktiky. Výsledkom spolupráce sa teda stali tri modely kabeliek Frayme. Odhalená je zatiaľ ich čierna a svetlo kanárková verzia.

  Zdroj: Stella McCartney

  Špeciálnym produktom je potom luxusný držiak na šampanské, ktorý zároveň funguje ako klasická cross-body kabelka. Hodí sa preto na štýlové house party, na ktorých nič iné nepotrebujete. Súčasťou novej udržateľnej rady sú potom aj dva páry sandálok Elyse na platforme, vyrobené z recyklovaného korkového odpadu. Dostupné sú v rovnakých farbách ako už spomínané kabelky.

  Zdroj: Stella McCartney

  Zdroj: Stella McCartney, WWD, The Ethos, Instagram

  Aj odpad z hrozna môže tvoriť luxus. Dokazuje to nová spolupráca Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.