Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S obdobím zimy súvisí aj sezónna depresia alebo smútok. Úzkosť vás však môže sprevádzať po celý rok. Preto vstúpte do tohto nového roku s pomocníkmi, ktorí vám aspoň trochu uľavia od podobných starostí. Špeciálny prsteň proti úzkosti, zťažená teplá deka alebo svetelná terapia môžu pomôcť odohnať stres. Tiché slúchadlá s tlmiacim hlukom tiež pomôžu proti nervozite. Relaxačný večer zabezpečí ultrazvukový difuzér.

  Doma, v práci aj na cestách môže pomôcť špeciálny prsteň. Môže vyzerať skutočne luxusne.

  Problém s niektorými doplnkami proti stresu je predovšetkým ten, že nie sú príliš vkusné. Balóniky rôznych tvarov a farieb, ktoré môžete stláčať pod stolom v práci, síce svoju úlohu splnia, esteticky vás však nepotešia. V tomto prípade sú skvelou voľbou takzvané „anxiety rings“, ktoré sa v poslednej dobe stávajú stále populárnejšími.

  Môžete si vybrať model, ktorý vyzerá naozaj luxusne. Tieto prstene majú dve „vrstvy“, pričom vrchnú môžete otáčať. Opakovaný pohyb tak ukludňuje v chvíľach nadmerného stresu alebo úzkosti. Vlastnú verziu podobného prstena vyrába napríklad aj Daniel Wellington. Viac diskrétne strieborné alebo zlaté modely ponúka aj spoločnosť Abbott Lyon.

  Zdroj: Daniel Wellington, Abbott Lyon

  Máte problémy s hlukom? Využite nenápadné a štýlové slúchadlá alebo štuple do uší.

  Jedným z faktorov, ktoré často spôsobujú stres, je nadmerný hluk. Hlučná reštaurácia, premávka alebo pracovné prostredie môžu byť často poslednou kvapkou. Poraziť takýto stres môžete napríklad tradičnými slúchadlami alebo tými, ktoré majú špeciálnu funkciu na potláčanie hluku. Také však nemusia byť vždy pohodlné.

  Niektorým ľuďom tiež nevyhovuje nepretržité počúvanie hudby. Pre uľavenie od stresu ponúka napríklad firma Neuvana špeciálne slúchadlá, ktoré stimulujú nervy pre zlepšenie relaxácie a spánku. Ďalšou nenápadnou možnosťou sú populárne štuple do uší od značky Loop. Jednoducho sa schovajú a môžete ich nosiť aj do práce alebo do mesta.

  Zdroj: Loop, Neuvana

  Bojujte proti sezónnej depresii pomocou terapie svetlom. Vytvorte si doma vlastné slnko.

  V poslednej dobe sa stále viac hovorí o takzvanom zimnom smútku, známom aj ako sezónna afektívna porucha. Ide o reakciu niektorých z nás na pokles počtu hodín denného svetla. Môže to viesť k depresii, strate chuti do jedla alebo nedostatku energie. Jednou z možností, ako bojovať proti týmto problémom, je terapia svetlom.

  Ide o spôsob, ako si vytvoriť potrebné prirodzené svetlo vo svojom domácom prostredí. Špeciálne lampy vytvárajú svetlo, v ktorom sa môžete slniť po celý deň. Jednotlivé nastavenia umožňujú používanie ráno alebo v priebehu dňa. Existujú aj vkusnejšie varianty podobných pomocníkov. Napríklad si môžete vybrať tradičnú stolnú lampu. Obľúbené sú však aj doštičky pripomínajúce nenápadné zrkadlá.

  Zdroj: Carex, Northern Lights Technologies

  Zabalte sa po ťažkom dni do zaťaženej deky. Pomôže uľaviť od zovretého hrudníka.

  Na úzkosť, ktorá sa ukladá na hrudník, môžu dobre pomôcť zaťažené deky alebo prikrývky. Ich väčšia váha má upokojujúci účinok. Ideálny spôsob, ako si oddýchnuť po náročnom dni. Tieto deky sú však väčšinou dostupné v jednoduchých, ale nie príliš dizajnových variantoch.

  Ak teda túžite po podobnom doplnku, ale nechcete narušiť vzhľad svojho interiéru, môže byť skvelou voľbou napríklad deka od značky Bearaby. Neobsahuje žiadne ťažké prvky, jej váha spočíva iba v materiáli a veľkých očkách, z ktorých je upletená. Je k dispozícii v niekoľkých farbách. Aj tradičnú verziu zaťaženej deky môžete nájsť v príjemných béžových alebo šedých odtieňoch.

  Samozrejme, treba poznamenať, že ak trpíte dlhodobou úzkosťou alebo depresiou, je najlepším spôsobom riešenia týchto problémov konzultácia s odborníkom. Vyššie uvedené doplnky sú skôr malými pomocníkmi, ktorí môžu aspoň na chvíľu uľaviť od niektorých ťažkostí. Na nezaplatenie je tiež poriadna relaxácia, obmedzenie modrého svetla pred spaním, zníženie dennej dávky kofeínu a ďalšie podobné dôležité kroky.

  Zdroj: Instagram

  Zabudnite na úzkosti z minulého roku. So stresom vám pomôže špeciálny prsteň, zaťažená deka aj terapia svetlom

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.