Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka. Tento rok sa na prvom mieste umiestnila jemne broskyňová, originálne nazvaná Peach Fuzz. Dnes vám výherkyňu pre rok 2024 pomôžeme dostať do vašich šatníkov aj kozmetickej výbavy. Pokiaľ s farbou úplne nesúzniete a nechcete ju premietať do kompletných outfitov, bohato vám budú stačiť roztomilé a nežné doplnky. Tých sme si pre vás pripravili celý rad.

  Zababušte sa do hrejivého odtieňa v podaní Jil Sander. Maxi šál poslúži aj ako samostatná vrchná vrstva outfitu

  Obrovské šály sú tento rok v absolútnom popredí módnej scény. Ich využitie však nekončí iba ako teplý doplnok, poslúži aj ako elegantná vrchná vrstva. Vzhľadom na to, že nie každý zimný deň je v zajatí mrazivých teplôt, stáva sa maxi šál univerzálnym riešením pre vkusné vrstvenie.

  Styling „peach fuzz“ farby môže byť však trochu zložitejší. Pre odvážnych jedincov však prichádza do úvahy nádherná paleta odtieňov oranžovej. Niekoľko vkusne zladených tónov v jednom outfite bude vyzerať perfektne. Najviac optimálny výsledok však často spočíva v majstrovskom mixovaní s odtieňmi béžovej a pieskovej, čo reflektuje napríklad sofistikovanú estetiku Jil Sander.

  Foto: Jil Sander

  Ponorte sa do kúzelnej vône broskýň. Omámi vás v podobe parfumu aj sviečky

  Objavte zmyselne lákavú esenciu Tom Ford Bitter Peach, ktorá vás unesie do sveta lahodnej vône broskýň. Od chvíle, keď sa vôňa premení zo sladkého do pútavého, vás pohltí a stane sa pre vás neodolateľnou závislosťou. To všetko nájdete buď v luxusnom sklenenom flakóne, alebo v príjemnej sviečke. Pridanou hodnotou vône je potom jej estetická funkcia. V kúpeľni alebo v priehradke s parfémami sa bude Tom Ford Bitter Peach skvele vynímať.

  Foto: Lookfantastic

  Najväčší výber odtieňov vyhráva Jacquemus. Inšpirovať sa môžete všetkými runway lookmi

  Všetka tvorba Jacquemus sa môže pýšiť širokou škálou farebných odtieňov. Avšak to, čo nás najviac uchvátilo, je jej excelentné kombinovanie oranžových tónov. Ako sa dá jasne vidieť, nádherný kontrast poskytuje aj žltá. Vytvára tak neuveriteľne osviežujúci a do detailu premyslený vzhľad. Nezabudnite ale, že Peach Fuzz môžete taktiež elegantne staviť do akéhokoľvek štýlového čierneho outfitu.

  Foto: Jacquemus

  Broskyňovú estetiku nevynechal ani Dior. Zaobstarajte si výhodný set aj ošetrujúci lak

  Dior svojim lakom na nechty v Peach Fuzz odtieni valcuje všetky ostatné, pretože je tejto farbe, aspoň zatiaľ, najviac podobný. Zaobstaráte ho buď samostatne, alebo vo výhodnom sete s ďalšími k sebe hodiacimi sa lakmi a malou paletkou. Odporúčame vyskúšať aj luxusný ošetrujúci lak, za ktorý vám vaše nechty jednoznačne poďakujú. Hĺbkovo ich totiž vyživuje a dodáva im potrebnú elasticitu.

  Foto: Dior

  Pri módnom dome Dior ešte malú chvíľu zostaneme. V aktuálnej ponuke má totiž slnečné okuliare, ktoré dokonale spájajú jemné broskyňové tóny so zlatou farbou. Táto kombinácia je úplne skvelá. Pôsobí totiž nenútene draho. So zlatým doplnkom na boku okuliarov navyše váš look dotiahne k maximálnemu vkusu. Navyše ide o veľmi slušivý tvar sediaci väčšine milovníkom módy.

  Foto: Dior

  Rozjasnite tváre s odtieňom Light Peach. Chanel Les Beiges je nevyhnutnosť každej kozmetickej taštičky

  Aj napriek tomu, že lícenka na prvý pohľad neevokuje žiadnu spojitosť s broskyňou, jej efekt po nanesení vás úplne nadchne. Okrem hydratačných zložiek obsahuje aj ultraľahké pigmenty pre neustály komfort. Jej textúra je natoľko ľahká, že ju prakticky necítite a vytvára tak prirodzený vzhľad. Peach finiš dodá pleti jemný oranžový nádych a zároveň jej prepožičia zdravý odtieň.

  Foto: Chanel

  Vkročte do nového roku s najnovším módnym objavom. Vyskúšajte farbu roku 2024

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.