Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka. Tento rok sa na prvom mieste umiestnila jemne broskyňová, originálne nazvaná Peach Fuzz. Dnes vám výherkyňu pre rok 2024 pomôžeme dostať do vašich šatníkov aj kozmetickej výbavy. Pokiaľ s farbou úplne nesúzniete a nechcete ju premietať do kompletných outfitov, bohato vám budú stačiť roztomilé a nežné doplnky. Tých sme si pre vás pripravili celý rad.

  Zababušte sa do hrejivého odtieňa v podaní Jil Sander. Maxi šál poslúži aj ako samostatná vrchná vrstva outfitu

  Obrovské šály sú tento rok v absolútnom popredí módnej scény. Ich využitie však nekončí iba ako teplý doplnok, poslúži aj ako elegantná vrchná vrstva. Vzhľadom na to, že nie každý zimný deň je v zajatí mrazivých teplôt, stáva sa maxi šál univerzálnym riešením pre vkusné vrstvenie.

  Styling „peach fuzz“ farby môže byť však trochu zložitejší. Pre odvážnych jedincov však prichádza do úvahy nádherná paleta odtieňov oranžovej. Niekoľko vkusne zladených tónov v jednom outfite bude vyzerať perfektne. Najviac optimálny výsledok však často spočíva v majstrovskom mixovaní s odtieňmi béžovej a pieskovej, čo reflektuje napríklad sofistikovanú estetiku Jil Sander.

  Foto: Jil Sander

  Ponorte sa do kúzelnej vône broskýň. Omámi vás v podobe parfumu aj sviečky

  Objavte zmyselne lákavú esenciu Tom Ford Bitter Peach, ktorá vás unesie do sveta lahodnej vône broskýň. Od chvíle, keď sa vôňa premení zo sladkého do pútavého, vás pohltí a stane sa pre vás neodolateľnou závislosťou. To všetko nájdete buď v luxusnom sklenenom flakóne, alebo v príjemnej sviečke. Pridanou hodnotou vône je potom jej estetická funkcia. V kúpeľni alebo v priehradke s parfémami sa bude Tom Ford Bitter Peach skvele vynímať.

  Foto: Lookfantastic

  Najväčší výber odtieňov vyhráva Jacquemus. Inšpirovať sa môžete všetkými runway lookmi

  Všetka tvorba Jacquemus sa môže pýšiť širokou škálou farebných odtieňov. Avšak to, čo nás najviac uchvátilo, je jej excelentné kombinovanie oranžových tónov. Ako sa dá jasne vidieť, nádherný kontrast poskytuje aj žltá. Vytvára tak neuveriteľne osviežujúci a do detailu premyslený vzhľad. Nezabudnite ale, že Peach Fuzz môžete taktiež elegantne staviť do akéhokoľvek štýlového čierneho outfitu.

  Foto: Jacquemus

  Broskyňovú estetiku nevynechal ani Dior. Zaobstarajte si výhodný set aj ošetrujúci lak

  Dior svojim lakom na nechty v Peach Fuzz odtieni valcuje všetky ostatné, pretože je tejto farbe, aspoň zatiaľ, najviac podobný. Zaobstaráte ho buď samostatne, alebo vo výhodnom sete s ďalšími k sebe hodiacimi sa lakmi a malou paletkou. Odporúčame vyskúšať aj luxusný ošetrujúci lak, za ktorý vám vaše nechty jednoznačne poďakujú. Hĺbkovo ich totiž vyživuje a dodáva im potrebnú elasticitu.

  Foto: Dior

  Pri módnom dome Dior ešte malú chvíľu zostaneme. V aktuálnej ponuke má totiž slnečné okuliare, ktoré dokonale spájajú jemné broskyňové tóny so zlatou farbou. Táto kombinácia je úplne skvelá. Pôsobí totiž nenútene draho. So zlatým doplnkom na boku okuliarov navyše váš look dotiahne k maximálnemu vkusu. Navyše ide o veľmi slušivý tvar sediaci väčšine milovníkom módy.

  Foto: Dior

  Rozjasnite tváre s odtieňom Light Peach. Chanel Les Beiges je nevyhnutnosť každej kozmetickej taštičky

  Aj napriek tomu, že lícenka na prvý pohľad neevokuje žiadnu spojitosť s broskyňou, jej efekt po nanesení vás úplne nadchne. Okrem hydratačných zložiek obsahuje aj ultraľahké pigmenty pre neustály komfort. Jej textúra je natoľko ľahká, že ju prakticky necítite a vytvára tak prirodzený vzhľad. Peach finiš dodá pleti jemný oranžový nádych a zároveň jej prepožičia zdravý odtieň.

  Foto: Chanel

  Vkročte do nového roku s najnovším módnym objavom. Vyskúšajte farbu roku 2024

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.