Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Japonský týždeň módy si znovu utvrdil svoje miesto na módnej scéne. Opäť predviedol avantgardné a moderné kreácie a nesklamal svojou rôznorodosťou. Nedostáva sa mu síce rovnakej pozornosti ako európskym týždňom módy, prezentuje však prehliadky, ktoré si zaslúžia úplne rovnaké ovácie. Preskúmajte najzásadnejšie kolekcie renomovaných návrhárov aj nováčikov. Je totiž o čo stáť.

  Nová sezóna, nový začiatok. Japonsko zareagovalo na príchod jari vo veľkom štýle. Jeho týždeň módy tak naservíroval rôznorodé trendy, pri ktorých len ťažko nájdeme spoločného menovateľa. Originalita je tu na prvom mieste vďaka neskorému termínu v porovnaní s inými týždňami módy.

  Irenisa predvádza monotónny, a napriek tomu nečakaný dizajn. Luxusne riešené strihy dodávajú „expensive taste

  Irenisa udržuje vo všetkých kolekciách jemnú rovnováhu medzi hravosťou a disciplínou. Rovnaká rovnováha platila aj tentoraz. Značka sa pre nadchádzajúcu jeseň a zimu rozhodla pre zemite jemné odtiene, ktoré kombinuje buď s tradičnými grafickými potlačami, alebo s metalickými ozdobnými prvkami. Tie dodávajú nežným strihom a celkovému vzhľadu nádych drsnosti.

  Zdroj: Toky Fashion Week

  Duch módneho domu Irenisa sa v priebehu rokov príliš nemení. Čisto pánska odevná spoločnosť sa tak naďalej zameriava na luxusné materiály, pričom dáva priechod ľahko avantgardným prvkom, ako je napríklad pracka na tretej fotografii.

  Japonský kráľ temnoty sa predstavil v Paríži a Tokiu. Ukázal príklady kombinácií materiálov a vrstvenia

  Návrhár Shinpei Goto predstavil svoju kolekciu po prvýkrát v Paríži. Ako japonský návrhár však nemohol vynechať ani Tokio. Pánsky rad predviedol na figurínach umiestnených okolo prehliadkového móla, čo umožnilo návštevníkom prezrieť si ho z inej perspektívy. V podstate sa vymenili úlohy medzi modelmi a divákmi.

  Zdroj: Tokyo Fashion Week

  Kolekcia pôsobí veľmi temne, miestami až goticky. Podobne „desivé“ prvky však nahrádzajú napríklad luxusné zamatové obleky. Osobitnú pozornosť si potom zaslúži aj sekcia kabeliek. Čierna lesklá koža tak jasne dokazuje svoju variabilitu.

  Typický ázijský street style zobrazuje Holo Market. Zahŕňa farby a špeciálne textúry

  Ako popredného predstaviteľa japonského streetwearu sme vybrali Holo Market. Jeho idylická kolekcia zahŕňa niekoľko jemných a roztomilých prvkov, vrátane opätovne populárnej grafickej potlače kvetinových vzorov. Na oversized mikinách aj bundách sa zase objavujú rôznorodé psychedelické dekoratívne motívy.

  Niektoré kúsky dokonca zdobia 3D prvky, pripomínajúce takzvané nažehlovačky, predstavujúce kvety. Avšak aspekt, ktorý nás zaujal najviac, sú kockované košeľové bundy. Tento kúsok, ktorý obvykle nájdeme v každom bežnom obchodnom reťazci, evidentne preniká aj na prehliadkové módne móla. Za zmienku stojí aj perfektné tote bags.

  Najväčší potlesk získala značka Fetico. Extravagantné modely striedali premyslene nariasené kúsky

  Prehliadka Fetico, ktorú považujeme za vrchol Rakuten Tokyo Fashion Weeku 2024, sa konala v Tokijskom národnom múzeu. Modelky, sprevádzané tvrdou industriálnou hudbou sa pohybovali tak, ako by sa teleportovali z dvoch prepojených portálov. Zvuk a prostredie, aj keď zdanlivo nesúrodé, dokonale reprezentovali samotnú kolekciu, kombinujúcu romantiku a koketovanie so sebavedomím.

  Na móle sa objavila aj čipka, koža, mašle aj kožušiny. Nás zaujal najmä nadýchaný prešívaný kožený komplet. Džínsový set s korzetom pre zmenu pôsobí ako iný prvok z inej kolekcie.

  Zdroje: YouTube, Tiktok

  Tokio Fashion Week highlights. Slávny a napriek tomu zabúdaný týždeň módy skončil

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.