Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Nie je prekvapením, že niektoré z najzvláštnejších trendov sa rodia na sociálnej sieti TikTok. Ten najnovší vás však nechá v udivenom tichu, a to doslova. Ide totiž o tiché recenzie na vytúžené produkty, preslávené práve vďaka známej platforme. Zatiaľ čo videá začali s recenziami kníh, vo veľkom sa presunuli do sveta krásy.

  Aj keď je tento rok ešte len na začiatku, je už teraz jasné, aký trend ho bude definovať. Známu sociálnu sieť TikTok totiž zachvátili videá, známe ako silent reviews, teda tiché recenzie. Ich princípom je hodnotenie rôznych produktov, avšak bez jediného slova. Namiesto toho autorky videí používajú všelijaké grimasy, gestikulácie alebo nie príliš výrazné zvuky. Hashtag #silentreview tak v súčasnosti dosiahol viac ako 80 miliónov zhliadnutí.

  Najobľúbenejšie sú recenzie z beauty sveta. Je potom jedno, či sa jedná o makeup, parfémy alebo skin care. Na svoje si však prídu aj milovníci dizajnérskych kabeliek, TV shows alebo perlivých sladkých nápojov. Prvé tiché video ale vzniklo v úplne inom priemysle. Už v októbri minulého roka ho na populárnu sociálnu sieť nahrala používateľka Stephanie, známa v komunite milovníkov kníh.

  Jej cieľom však vtedy bolo len vytvoriť vtipné video, nie spustiť celosvetový fenomén. Napriek tomu nie je úplne jasné, prečo sa tiché videá tak rýchlo ujali. Možno je to preto, že všetky milovníčky krásy sú unavené z často zdĺhavých videí Get Ready With Me. Pri tichých nemusia tak dlho čakať, kým zistia, či výrobok stojí za to, alebo nie. Takže môžu videám venovať ešte menej pozornosti.

  Na silent reviews láka aj podoba s ASMR. Sú čoraz populárnejšie

  Zároveň môže tiché videá vpred hnať aj to, že sa podobajú čoraz viac obľúbenému ASMR trendu. Teda videám, v ktorých ich tvorcovia využívajú rôzne predmety alebo svoj hlas, aby vytvorili zvláštne upokojujúce zvuky. Koncept je v súčasnosti tak obľúbený, že ho vo svojich kampaniach používajú aj veľké beauty značky, ako je napríklad L’Oréal Paris alebo Bite Beauty. A aké produkty zatiaľ v tichých recenziách vyhrávajú?

  Nie je ľahké zhrnúť všetky videá do niekoľkých odporúčaní. Medzi súčasných výhercov však patrí napríklad púder značky Huda Beauty. Vychvaľovaný je predovšetkým za svoju výdrž. Na pery zase TikTokerky odporúčajú používať hydratujúci olej na pery od Saie. Vo svojich tichých recenziách naň nereagujú inak ako nadšenými pusinkami. Chválu si potom nadšenými gestami vyslúžila aj tekutá lícenka Rare Beauty.

  Zdroje: WWD, Grazia Daily, New York Post, TikTok, YouTube

  TikTok pohltilo ticho. Trendy recenzie bez jediného slova sú na vrchole rebríčkov

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.