Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Či už hľadáte perfektný darček, alebo chcete potešiť sami seba, s kvalitným šperkom nešliapnete vedľa. Nechajte sa inšpirovať ikonickými kolekciami luxusných značiek. Cartier ponúka vianočný svet plný zlata a trblietavých sa diamantov. Spoločnosť Bulgari zase láka na radu plnú červených a smaragdových odtieňov. Tiffany & Co. potom rozžiari úsmev na tvári roztomilou kolekciou inšpirovanou Pokémonmi. U Roberto Coin nájdete nestarnúcu klasiku.

  S Cartier pocítite vianočnú atmosféru. Vyberte si z klasických hodiniek i diamantových prsteňov

  Jednou zo značiek, ktoré sa rozhodli vytvoriť špeciálnu vianočnú kampaň, je Cartier. Predstavila totiž koncept kúzelného butiku. Prepojila ho hlavne so svojimi najklasickejšími kúskami. „Ide o pozvánku na let hviezdami oblohou na palube skvostného butiku, na imaginárnu cestu,“ popísalo reklamu vedenie spoločnosti.

  Vybrať si teda môžete napríklad z rady náramkov, ktoré nájdete ako v bronzovej, striebornej, tak zlatej variante. O niečo extravagantnejšie sú prstene posadené diamantmi. Ak hľadáte naozaj nadčasový darček, rozhodne siahnite po hodinkách. Model od Cartier totiž zostane trendy už naveky.

  Zdroj: Cartier

  Vyčarujte úsmev na tvári roztomilým darčekom. Pokémon kolekcia Tiffany & Co. rozžiari každý zimný deň

  Ak nie ste milovníkmi klasiky, ale hľadáte o niečo jedinečnejší darček, inšpirujte sa najnovšou radou z dielne Tiffany & Co. Značka totiž vo spolupráci s americkým umelcom Danielem Arsham vytvorila kolekciu oslavujúcu známe postavičky Pokémon. Známy umelcov tým chcel prepojiť šperkárstvo, umenie, ale aj pop kultúru, ktorá ho samotného formovala.

  Zhmotnil teda šesť postavičiek Pokémona, teda Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Cubone a Mew. Najväčšou hviezdou sa však stal práve ikonický Pikachu. Vyhotovený je ako vo zlatej, tak tmavo šedej verzii. Namiesto klasických červených tvárí má potom umiestnené slávne kryštály. Na roztomilosti pridáva tiež krabička v tvare Poké Ball, vyhotovená v klasických Tiffany farbách.

  Zdroj: Tiffany & Co.

  Šperky Bulgari prinášajú skutočný luxus. Osloví vás elegantné smaragdy i ikonický had

  Do centra vianočnej kampane sa spoločnosť Bulgari rozhodla postaviť svoju globálnu ambasadorku a herečku Anne Hathaway. Na fotografiách teda predvádza hneď niekoľko kúskov, ktoré môžu skončiť aj pod vašim stromčekom. Ak hľadáte o niečo extravagantnejší šperk, zaujme vás náhrdelník so smaragdmi zasadenými v platine, skombinovanými s bielymi diamantmi.

  Značka sa pri jeho tvorbe inšpirovala dávnymi šperkami, ktoré sa na oslavu nosili v starovekom Ríme. Luxusný náhrdelník môžete doplniť tiež ladiacimi náušnicami. Vyberiete si ale aj v prípade, že hľadáte elegantný, ale menej nápadný model. Strieborný retiazok Serpenti pripomínajúci ikonického Bulgari hada plní presne také očakávania.

  Nadčasovú eleganciu nájdete u Roberto Coin. Prežite sviatočnú sezónu s minimalistickými, ale luxusnými šperkami

  Túžite po ešte menej výrazných kúskoch? Potom hľadajte v ponuke Roberto Coin. Je totiž plná jemných retiazkov s drobnými príveskami, decentných prsteňov alebo jednoduchých náramkov. Avšak aj tu nájdete o niečo extravagantnejšie kúsky. Častým motívom je totiž symbol kvetiny, ktorý ale značka vyrobila v rôznych verziách. Nájdete ju teda ako posetú diamantmi, tak v zlatých, ale aj žiarivo farebných odtieňoch.

  Zdroj: Roberto Coin

  Zdroje: WWD, Cartier, Tiffany & Co., Bulgari, Roberto Coin, Instagram

  Rozjasnite Vianoce dokonalým šperkom. Odhaľte elegantné aj roztomilé kolekcie luxusných značiek

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.