Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Či už hľadáte perfektný darček, alebo chcete potešiť sami seba, s kvalitným šperkom nešliapnete vedľa. Nechajte sa inšpirovať ikonickými kolekciami luxusných značiek. Cartier ponúka vianočný svet plný zlata a trblietavých sa diamantov. Spoločnosť Bulgari zase láka na radu plnú červených a smaragdových odtieňov. Tiffany & Co. potom rozžiari úsmev na tvári roztomilou kolekciou inšpirovanou Pokémonmi. U Roberto Coin nájdete nestarnúcu klasiku.

  S Cartier pocítite vianočnú atmosféru. Vyberte si z klasických hodiniek i diamantových prsteňov

  Jednou zo značiek, ktoré sa rozhodli vytvoriť špeciálnu vianočnú kampaň, je Cartier. Predstavila totiž koncept kúzelného butiku. Prepojila ho hlavne so svojimi najklasickejšími kúskami. „Ide o pozvánku na let hviezdami oblohou na palube skvostného butiku, na imaginárnu cestu,“ popísalo reklamu vedenie spoločnosti.

  Vybrať si teda môžete napríklad z rady náramkov, ktoré nájdete ako v bronzovej, striebornej, tak zlatej variante. O niečo extravagantnejšie sú prstene posadené diamantmi. Ak hľadáte naozaj nadčasový darček, rozhodne siahnite po hodinkách. Model od Cartier totiž zostane trendy už naveky.

  Zdroj: Cartier

  Vyčarujte úsmev na tvári roztomilým darčekom. Pokémon kolekcia Tiffany & Co. rozžiari každý zimný deň

  Ak nie ste milovníkmi klasiky, ale hľadáte o niečo jedinečnejší darček, inšpirujte sa najnovšou radou z dielne Tiffany & Co. Značka totiž vo spolupráci s americkým umelcom Danielem Arsham vytvorila kolekciu oslavujúcu známe postavičky Pokémon. Známy umelcov tým chcel prepojiť šperkárstvo, umenie, ale aj pop kultúru, ktorá ho samotného formovala.

  Zhmotnil teda šesť postavičiek Pokémona, teda Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Cubone a Mew. Najväčšou hviezdou sa však stal práve ikonický Pikachu. Vyhotovený je ako vo zlatej, tak tmavo šedej verzii. Namiesto klasických červených tvárí má potom umiestnené slávne kryštály. Na roztomilosti pridáva tiež krabička v tvare Poké Ball, vyhotovená v klasických Tiffany farbách.

  Zdroj: Tiffany & Co.

  Šperky Bulgari prinášajú skutočný luxus. Osloví vás elegantné smaragdy i ikonický had

  Do centra vianočnej kampane sa spoločnosť Bulgari rozhodla postaviť svoju globálnu ambasadorku a herečku Anne Hathaway. Na fotografiách teda predvádza hneď niekoľko kúskov, ktoré môžu skončiť aj pod vašim stromčekom. Ak hľadáte o niečo extravagantnejší šperk, zaujme vás náhrdelník so smaragdmi zasadenými v platine, skombinovanými s bielymi diamantmi.

  Značka sa pri jeho tvorbe inšpirovala dávnymi šperkami, ktoré sa na oslavu nosili v starovekom Ríme. Luxusný náhrdelník môžete doplniť tiež ladiacimi náušnicami. Vyberiete si ale aj v prípade, že hľadáte elegantný, ale menej nápadný model. Strieborný retiazok Serpenti pripomínajúci ikonického Bulgari hada plní presne také očakávania.

  Nadčasovú eleganciu nájdete u Roberto Coin. Prežite sviatočnú sezónu s minimalistickými, ale luxusnými šperkami

  Túžite po ešte menej výrazných kúskoch? Potom hľadajte v ponuke Roberto Coin. Je totiž plná jemných retiazkov s drobnými príveskami, decentných prsteňov alebo jednoduchých náramkov. Avšak aj tu nájdete o niečo extravagantnejšie kúsky. Častým motívom je totiž symbol kvetiny, ktorý ale značka vyrobila v rôznych verziách. Nájdete ju teda ako posetú diamantmi, tak v zlatých, ale aj žiarivo farebných odtieňoch.

  Zdroj: Roberto Coin

  Zdroje: WWD, Cartier, Tiffany & Co., Bulgari, Roberto Coin, Instagram

  Rozjasnite Vianoce dokonalým šperkom. Odhaľte elegantné aj roztomilé kolekcie luxusných značiek

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.