Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Každú zimu je to rovnaké. Vyzerá to, akoby sa svetové módne metropoly presunuli do horských stredísk. Z obyčajných zjazdoviek sa zrazu stávajú pomyselné zimné módne mole. Nesmierne trendy sú tento rok kombinézy aj výrazné lyžiarske okuliare. Po dni strávenom lyžovaním alebo snowboardovaním na vás zase čaká zaslúžená odmena vo forme après ski, kde sa nezaobídete bez roztomilej kabelky aj fluffy boots.

  Louis Vuitton je synonymom horskej elegancie. Ponúka luxusne vkusné doplnky

  Značka Louis Vuitton vytvorila pre tohtoročnú holiday season radu nevyhnutných produktov. Naším favoritom sú valenky s kožušinovým zdobením. Ak vás nebavia typické Uggs boots, Louis Vuitton prišiel s výbornou alternatívou. Tento ročný návrat valeniek tak spoločnosť zvládla na výbornú. Za ďalší must-have kus zo zimnej kolekcie považujeme termosku na horúci nápoj s veľmi štýlovým puzdrom v ikonickom monograme.

  Foto: Louis Vuitton

  V butikoch Moncler vám vytvoria bundu podľa vašich predstáv. Prejaviť individualitu pomocou farieb

  Spoločnosť Moncler tento rok prichádza s inovatívnym prístupom. Dovolí vám vyrobiť si vlastný návrh zimnej bundy. Nielen, že si ju môžete navrhnúť v butikoch, nové máte možnosť si ju prispôsobiť aj prostredníctvom oficiálnych stránok. Okrem možnosti využiť pestrú paletu farieb vám značka umožňuje dodať bunde osobný ráz pomocou textu alebo jednoduchých clip artov. Klasická puffer bunda tak získa nový rozmer, či už sa rozhodnete ladiť jej farbu s lyžami alebo snowboardom.

  Video: Moncler

  Dámy, tento rok na svah jedine v kombinéze. Zachovajte svoju eleganciu aj na zjazdovke

  Tento rok sú sociálne siete zaplavené estetickými videami zo známych horských stredísk, v ktorých sa objavujú nadčasové a štýlové kombinézy. Jedným z priekopníkov tohto trendu je napríklad značka Perfect Moment. Vybrať si môžete napríklad klasickú, štýlovú koženú alebo závodne vyzerajúcu variantu. Ako pridanú hodnotu vám rovnako odporúčame preskúmať aktuálnu spoluprácu značky s brandom Hugo Boss.

  Foto: Perfect Moment

  Lyžiarske okuliare nikdy neboli viac hot. Prežite prázdniny ako Lady Gaga v House of Gucci

  Zažiť pocity speváčky a herečky Lady Gaga z ikonického filmu House of Gucci nebolo nikdy jednoduchšie ako práve s týmito okuliarmi. Značka Gucci tradične rada experimentuje s kombináciou rôznych farieb, čo vyzerá fantasticky. V prípade týchto okuliarov však odporúčame skladať ich skôr s jednoduchým a jednofarebným lyžiarskym outfitom. Okuliare tým totiž vyniknú a dodajú vášmu štýlu nenútene luxusný nádych.

  Foto: Gucci

  Miu Miu zhmotnilo roztomilosť. Nese meno Wander Shearling Hobo Bag

  Nepostrádateľným doplnkom pre váš horský pobyt je potom nepochybne „zimná kabelka“. Nie vždy totiž v zime trávite čas len na zjazdovke. Či už sa večer chystáte do reštaurácie alebo do baru, je nevyhnutné vlastniť aspoň jednu roztomilú kabelku od značky Miu Miu. Tento rok nás oslovila svojou ikonickou Wander Bag. Kabelka je navyše k dispozícii vo dvoch materiáloch aj farbách. Bez ohľadu na to, ktorú si teda vyberiete, bude to vždy správna voľba.

  Foto: Miu Miu

  Najväčší trend tohtoročnej zimy? Jednoznačne fluffy boots

  Luxusné snehule Les Arcs značky Bogner potom predstavujú zimnú avantgardu aj alpský šarm. Štýlový vzhľad im prepožičiava predovšetkým tibetská kudrnatá jahňacia kožušina. Topánky preto vynikajú nielen svojim estetickým dizajnom, ale aj vynikajúcimi vlastnosťami. Ich funkčnosť je pritom kľúčová pre pohodlie aj výkon v alpskom prostredí. Okrem termického efektu sú tiež bezpečné, chránia predtým, aby ste sa pošmykli.

  Foto: Bogner

  Premena horských stredísk na módne móla. Predveďte sa na zjazdovke v štýlovom skiwear

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.