Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Britské nákupné centrum Harrods sa tento rok na vianočnú výzdobu rozhodlo spolupracovať so značkou Valentino. Harry Styles v Selfridges organizuje pop-up na počesť svojich nových vôní Pleasing. Baby Dior vydal novú radu luxusných produktov a Gabriela Hearst otvorila prvý obchod na západnom pobreží USA. Spoločnosť Tiffany & Co. odhalila špeciálne šperky s Pokémonom.

  Baby Dior zverejnil novú radu produktov. Súčasťou je parfumovaná voda aj čistiace gély

  Módna spoločnosť Dior využila sviatočnú sezónu na to, aby po dlhšom čase vydala nové produkty svojej rady Baby, teda kolekcie pre bábätká. Hlavným prvkom sa stala parfumovaná voda s názvom Bonne Etoile. Skrýva v sebe zložky, ako sú divoká ruža, hruška alebo pižmo. Má byť tvorená až z 98 percent prírodnými ingredienciami. Doplnená je o skin care produkty, napríklad jemným čistiacim gélom alebo krémom.

  Harrods oslavuje ružové Vianoce. Obchodný dom spolupracuje na výzdobe s Valentino

  Tento rok sa nezadržateľne blíži Vianoce. Vedenie Harrods sa preto ako každý rok rozhodlo odhaliť čarovnú vianočnú výzdobu svojich obchodov. Tentoraz na dekoráciách spolupracovalo s módnu značkou Valentino. Na pobočke The Knightsbridge preto postavili obrovský ružový stromček ozdobený svojim logom. Okrem toho zriadili aj špeciálnu dodávku, z ktorej plánujú predávať teplé nápoje a produkty inšpirované sviatočnou atmosférou.

  Spoločnosť Tiffany & Co. odhalila rozkošné šperky. Inšpirovali sa postavičkami z Pokémona

  Americký umeliec Daniel Arsham sa rozhodol znovu spolupracovať s proslulou šperkárskou firmou Tiffany & Co. Tentoraz vo svojom diele nechal hovoriť svoju inšpiráciu popkultúrou. Do tvorby tak zapojil aj známe „tváre“ z Pokémona. „Ide o kombináciu šperkov, umenia a popkultúry,“ okomentoval špeciálnu kolekciu Arsham. Deväť rôznych šperkov tak oslavuje šesť postavičiek, teda Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Cubone a Mew.

  Harry Styles ponúka v Selfridges pop-up. Láka na nedávno vydané parfémy Pleasing

  Kozmetická rada Pleasing známeho speváka Harryho Stylesa má nový prírastok. Ide o parfémy rôznych vôní nesúce názvy ako Closeness, Rivulets alebo Bright, Hot. Na ich „počesť“ preto Styles organizuje pop-up v londýnskej pobočke Selfridges. Okrem parfémov sa jeho návštevníci môžu tešiť aj na limitované odtiene ostatných kozmetických produktov. Okrem toho ich čaká aj špeciálna plátená taška.

  Gabriela Hearst otvorila prvý obchod na západnom pobreží USA. Inšpirovala sa detstvom v Ugande

  Fanúšikovia Gabriely Hearst žijúci na západnom pobreží Spojených štátov amerických môžu oslavovať. Známa návrhárka tam totiž otvorila svoju prvú pobočku, a to na križovatke Wilshire Boulevard a Rodeo Drive v Los Angeles. Do interiéru obchodu potom zapracovala predovšetkým kvalitné prírodné a funkčné materiály. Inšpirovať sa nechala predovšetkým Ugandou, teda krajinou, kde vyrástla. Na dizajne spolupracovala Hearst s architektonickým štúdiom Foster + Partners.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Cosmetics Business, Instagram, YouTube

  Módne novinky v kocke: Valentino postavil pre Harrods stromček, Dior Baby má nové produkty a Tiffany & Co. vydal retiazok s Pokémonom

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.