Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Britské nákupné centrum Harrods sa tento rok na vianočnú výzdobu rozhodlo spolupracovať so značkou Valentino. Harry Styles v Selfridges organizuje pop-up na počesť svojich nových vôní Pleasing. Baby Dior vydal novú radu luxusných produktov a Gabriela Hearst otvorila prvý obchod na západnom pobreží USA. Spoločnosť Tiffany & Co. odhalila špeciálne šperky s Pokémonom.

  Baby Dior zverejnil novú radu produktov. Súčasťou je parfumovaná voda aj čistiace gély

  Módna spoločnosť Dior využila sviatočnú sezónu na to, aby po dlhšom čase vydala nové produkty svojej rady Baby, teda kolekcie pre bábätká. Hlavným prvkom sa stala parfumovaná voda s názvom Bonne Etoile. Skrýva v sebe zložky, ako sú divoká ruža, hruška alebo pižmo. Má byť tvorená až z 98 percent prírodnými ingredienciami. Doplnená je o skin care produkty, napríklad jemným čistiacim gélom alebo krémom.

  Harrods oslavuje ružové Vianoce. Obchodný dom spolupracuje na výzdobe s Valentino

  Tento rok sa nezadržateľne blíži Vianoce. Vedenie Harrods sa preto ako každý rok rozhodlo odhaliť čarovnú vianočnú výzdobu svojich obchodov. Tentoraz na dekoráciách spolupracovalo s módnu značkou Valentino. Na pobočke The Knightsbridge preto postavili obrovský ružový stromček ozdobený svojim logom. Okrem toho zriadili aj špeciálnu dodávku, z ktorej plánujú predávať teplé nápoje a produkty inšpirované sviatočnou atmosférou.

  Spoločnosť Tiffany & Co. odhalila rozkošné šperky. Inšpirovali sa postavičkami z Pokémona

  Americký umeliec Daniel Arsham sa rozhodol znovu spolupracovať s proslulou šperkárskou firmou Tiffany & Co. Tentoraz vo svojom diele nechal hovoriť svoju inšpiráciu popkultúrou. Do tvorby tak zapojil aj známe „tváre“ z Pokémona. „Ide o kombináciu šperkov, umenia a popkultúry,“ okomentoval špeciálnu kolekciu Arsham. Deväť rôznych šperkov tak oslavuje šesť postavičiek, teda Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Cubone a Mew.

  Harry Styles ponúka v Selfridges pop-up. Láka na nedávno vydané parfémy Pleasing

  Kozmetická rada Pleasing známeho speváka Harryho Stylesa má nový prírastok. Ide o parfémy rôznych vôní nesúce názvy ako Closeness, Rivulets alebo Bright, Hot. Na ich „počesť“ preto Styles organizuje pop-up v londýnskej pobočke Selfridges. Okrem parfémov sa jeho návštevníci môžu tešiť aj na limitované odtiene ostatných kozmetických produktov. Okrem toho ich čaká aj špeciálna plátená taška.

  Gabriela Hearst otvorila prvý obchod na západnom pobreží USA. Inšpirovala sa detstvom v Ugande

  Fanúšikovia Gabriely Hearst žijúci na západnom pobreží Spojených štátov amerických môžu oslavovať. Známa návrhárka tam totiž otvorila svoju prvú pobočku, a to na križovatke Wilshire Boulevard a Rodeo Drive v Los Angeles. Do interiéru obchodu potom zapracovala predovšetkým kvalitné prírodné a funkčné materiály. Inšpirovať sa nechala predovšetkým Ugandou, teda krajinou, kde vyrástla. Na dizajne spolupracovala Hearst s architektonickým štúdiom Foster + Partners.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Cosmetics Business, Instagram, YouTube

  Módne novinky v kocke: Valentino postavil pre Harrods stromček, Dior Baby má nové produkty a Tiffany & Co. vydal retiazok s Pokémonom

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.