Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Módne domy Gucci aj Pierre Cardin odhalili novú podobu svojich kľúčových pobočiek. Tá prvá sa však nachádza v Miláne, druhá v srdci Paríža. Talianska značka Fendi zase zverejnila rozkošnú kolekciu spájajúcu jej ikonické kabelky s motívom Pokémonov. Louis Vuitton odkryl design svojich kufrov, vyrobených špeciálne pre tenisový turnaj Australian Open. Pucci potom so svojou ďalšou kolekciou zamieri do Ríma.

  Fendi oslavuje rok draka. Zverejnil spoluprácu s postavičkami Pokémon

  Rok 2024 bude patriť znameniu draka. Talianska značka Fendi sa preto touto symbolikou rozhodla inšpirovať vo svojej novej spolupráci. Spoločne s firmou Fragment, ktorú zaštiťuje návrhár Hiroshi Fujiwara, tak vytvorila jedinečnú kombináciu ikonických kabeliek a roztomilých postavičiek Pokémon. Vybrala totiž tie podobajúce sa drakom a nechala ich vyšiť na svoje luxusné tašky. Na predaj budú však až od začiatku januára.

  Gucci odhalil novú podobu historickej pobočky v Miláne. Zapojil aj nové Horsebit dekorácie

  Na oprave svojej historickej pobočky v Miláne pracovala spoločnosť Gucci celý rok. Špeciálnu pozornosť si zaslúžila už len preto, že bola založená v roku 1951. Premena jej podoby je potom spojená aj s odchodom kreatívneho riaditeľa Alessandro Michele a príchodom jeho nástupcu, návrhára Sabato De Sarno. Jeho víziu interiérového designu má ale značka plne implementovať až roku 2025. Zatiaľ však vydala nové dekorácie odkazujúce na jej slávny Horsebit prvok.

  Pucci dorazí v apríli do Ríma. Hodlá sa zamerať na preslávený vzor Vivara

  Luxusná značka Pucci z Florencie preskúma tento rok v apríli južnejšiu časť svojej krajiny. Oznámila totiž, že svoju ďalšiu kolekciu odhalí v Ríme. Detaily ohľadom lokácie alebo témy nového radu však zatiaľ neprezradila. Kreatívna riaditeľka Camille Miceli ale prezradila, že sa vo svojej tvorbe chce sústrediť na vzor Vivara. Jedná sa o snáď najviac ikonická potlač talianskej spoločnosti. V roku 1965 ho vytvoril jej zakladateľ Emilio Pucci.

  Louis Vuitton dodá nadchádzajúcemu turnaju Australian Open punc luxusu. Vyrobil kufre pre vytúžené trofeje

  Očakávaný tenisový turnaj Australian Open odštartuje v polovici januára v meste Melbourne. Finále má naplánované na 27. a 28. januára. Finálne dni turnaja budú predstavovať veľkú chvíľu aj pre francúzsku značku Louis Vuitton. Vytvorila totiž dva špeciálne kufre, ktoré majú ukrývať trblietavé trofeje. Na ich prednú stranu nechal obtlačiť veľké biele pruhy, tvoriace písmeno V. Odkazovať majú nielen na samotnú spoločnosť, ale aj víťazstvo.

  Svoj luxusný obchod zrenovovala aj značka Pierre Cardin. Zvolila design Space Age

  Módna spoločnosť Pierre Cardin sa snaží prilákať zákazníkov z mladších generácií. Jej cieľu zodpovedá aj dizajn opraveného kľúčového obchodu v Paríži na 59 Rue du Faubourg Saint Honore. Originálne výklady preto nechala značka vyplniť LED obrazovkami, ktoré budú premietať prehliadky alebo módne kampane. Vnútri potom návštevníci nájdu vešiaky v tvare svietiaceho obráteného V. Odkazovať majú predovšetkým na tvar pyramídy, ktorý Cardin tak ikonicky používal.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Grazia Magazine, Instagram, YouTube

  Foto:Gucci

  Módne novinky v skratke: Gucci odhalil opravenú pobočku v Miláne, Fendi spojil kabelky s Pokémonmi a Pucci mieri do Ríma

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.