Tento rok sa na módnej a filmovej scéne objavil nový ikonický pár. Režisér Luca Guadagnino a návrhár Jonathan Anderson spojili svoje sily a vytvorili nezabudnuteľné postavy filmu Challengers. S ich tvorbou potom potom oslávili predpokladaný úspech. Koncom roka tak nechajú svoj talent vyniknúť už druhýkrát, a to vo filme Queer.
Režisér Luca Guadagnino dobyl filmový svet už v roku 2017 so svojím viac než zábavným filmom Call Me By Your Name. Tento rok však vstúpil do povedomia oveľa širšieho publika úspešným filmom Challengers. Na vytvorení jeho sveta plného vášne a nenávisti potom spolupracoval s dizajnérom Jonathanom Andersonom, známym svojou prácou pre značku Loewe, ako aj vlastnou značkou JW Anderson.
Svojimi kostýmami návrhár dokázal svoj talent vo svete módy, ale aj vo svete filmu. Preto niet divu, že sa rozhodol opäť spolupracovať s Guadagninom. Film Queer je nakrútený podľa rovnomennej knihy Williama S. Burroughsa. Rozpráva príbeh amerického bývalého emigranta Williama Leeho (Daniel Craig), ktorý v 50. rokoch 20. storočia žije v Mexico City, kde pomaly, ale isto upadá do zúfalstva a drogovej závislosti.
Zobraziť príspevok na Instagrame
Z oboch ho snáď vytrhne náhla láska k bývalému a oveľa mladšiemu mariňákovi Eugenovi Allertonovi (Drew Starkey). Spoločne sa vydajú na dobrodružstvo cez Južnú Ameriku, sľubujúcu drogu, ktorá by Williama mohla vyliečiť zo závislosti od heroínu. Ide ale o temnú cestu, ktorá sa pomaly stane čím ďalej temnejšou. Kostýmy Jonathana Andersona to presne vystihujú.
Zdroj: Profimedia
Kostýmy umne odrážajú historický šatník gayov z 50. rokov aj charakter postáv
Na začiatku snímky obliekol dizajnér Daniela Craig do bieleho, ale pokrčeného a obnoseného obleku. Zobrazil tak márnu túžbu postavy po novom začiatku a spáse v podobe lásky. S postupom času sa však William Lee začne objavovať v čoraz tmavších outfitoch. Zároveň sa jedná o presné zachytenie vtedajšej pánskej módy, definovanej prvým rozšírením priemyselne vyrábaných oblekov.
Postava mladého vojaka, stvárnená Drew Starkey, zachytáva presný opak. Jeho telo objímajúce svetre a priehľadné košele s krátkym rukávom predstavujú nielen jeho mladosť, ale aj šatník gayov vtedajšej doby. „Jedná sa o obdobie, ktoré je veľmi nenápadné, zároveň však ukrýva veľa hĺbky ohľadom toho, čím si vtedajšia pánska móda prechádzala,“ popísal svoju myšlienku Anderson pre i-D.
Zdroje: Red Carpet Fashion Awards, Loud and Clear Reviews, i-D, Instagram, YouTube