Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Kampane a marketing francúzskej značky Jacquemus v poslednej dobe valcujú módny svet. Ich kabelky sa zdanlivo preháňajú po Paríži ako súčasť dopravy, plávajú po jazere Como alebo sa nafukujú na mori na juhu Francúzska. Dobrou správou je, že sa môžu ocitnúť aj vo vašom šatníku. Ktoré konkrétne modely by nemali chýbať vo vašej zbierke?

  Le Bambimou

  Čerstvým prírastkom do ikonickej rodiny kabeliek Le Bambino je model Le Bambimou. Ako ho odlíšiť od Le Bambino? Poznáte ho podľa nafukovanejšieho a objemnejšieho vzhľadu. Kabelka má lichobežníkový tvar a nájdete ju v koženej, nylonovej, saténovej alebo denim verzii.

  Navyše má odnímateľný popruh a dá sa nosiť na ramene alebo cez telo. Vnútri má hlavnú priehradku a vrecko, nachádzajúce sa tiež na zadnej vonkajšej stene. Kabelka sa potom jednoducho zatvára magnetickou klopou.

  Le Bambimou môžete zakúpiť vo dvoch veľkostiach. Okrem tej základnej je k dispozícii rovnako menšia verzia s názvom petit. Farebná škála je pestrá a siahajúca od béžovej cez neónovo ružovú až po čiernu. Cena sa pohybuje v závislosti od varianty a veľkosti, a to od 18 tisíc do 34 tisíc korún.

  Zdroj: Jacquemus

  Verdikt?

  Nafukovanej a mäkkej kabelke Le Bambimou je ťažké odolať. Vojdú sa do nej všetky nevyhnutnosti a ešte niečo navyše. Stane sa teda ideálnym spoločníkom pre bežný deň, keď s sebou nemusíte nosiť veľa vecí naraz. Kabelku sme zazreli v podobe neprehliadnuteľného pop-up butiku Jacquemus v Soule v tvare tejto kabelky. Pred časom ju vyniesla tiež dizajnérka Amina Muaddi.

  Le Bisou

  Kabelka Le Bisou nám ukradla srdce už pri svojom vlaňajšom debute. Má minimalistický obdĺžnikový tvar a vnútri jednu hlavnú priehradku na zips. Nápaditosť kreatívneho riaditeľa Simona Porte Jacquemus je u tohto modelu patrná v tom najlepšom zmysle slova. Kabelka má totiž veľa vizuálne zaujímavých a chic variantov.

  Jednou z nich je iste Le Bisou Perle s dvoma „perlami“ na popruhu. K dispozícii je predovšetkým v neutrálnych farbách. V najnovšej vianočnej kolekcii „Guirlande“ však žiari v krásnom zlatom alebo smaragdovo zelenom odtieni. Le Bisou Perle má navyše kvalitný nastaviteľný kožený popruh.

  Ďalšou neprehliadnuteľnou verziou je Le Bisou mousqueton. Zachováva si v podstate všetky základné prvky Le Bisou. Zvláštnosť sa objavuje len v podobe zlatej kovovej rukoväti so zapínaním na karabínku. Na webových stránkach Jacquemus ju nájdete v limetkovo zelenej, fialovej a hnedej farbe.

  Za zmienku stojí rovnako Le Bisou Ceinture s opaskovým detailom alebo kožušinová Le Bisou doux. Všetky verzie luxusnej tašky sú zatiaľ k dispozícii v jednej veľkosti. Cena sa potom líši v závislosti od modelu, ale napríklad Le Bisou Perle vás vyjde zhruba na 13 tisíc korún.

  Zdroj: Jacquemus

  Verdikt?

  Ak hľadáte menšiu a cenovo dostupnú kabelku s nádychom ľahkej hravosti a elegancie, Le Bisou je tá pravá. Vojdú sa do nej takmer všetky nevyhnutnosti, ktoré potrebujete na večer strávený vo meste. Zaručene s ňou tiež obdržíte veľké množstvo komplimentov. Všimli sme si ju na Instagrame influencerky Leonie Hanne alebo na TikToku speváčky Kali Uchis.

  @kaliuchis

  to all old friends family anyone that got cut anyone that hates me i wish you roses out now everywhere🌞

  ♬ I Wish You Roses Kali Uchis – Kali Uchis
  Zdroj: Jacquemus, Instagram

  It bags ako investícia: Ktoré modely od Jacquemus sa vyplatia?

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.