Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  Lee Slingback Pumps

  Najnovším výtvorom značky Saint Laurent sú sandále slingback. Sú vyrobené z kože a sú v trendy farbách, ako je karamelovo hnedá, čierna alebo gaštanová s nádychom červenej.

  V duchu súčasných trendov sa nesie aj ich predĺžený špicatý tvar zakončený hranatou špičkou. Topánky vám padnú ako uliate aj vďaka remienku okolo členku, s detailom v podobe zlatej pracky.

  Zdroj: Saint Laurent

  Čerešničkou na torte je jedenásťcentimetrový jemne zošikmený podpätok v opulentnej zlatej alebo čiernej farbe. Cena jednotlivých modelov sa mierne líši, v priemere za ne ale zaplatíte 25 tisíc korún. Na vašom mieste by sme sa však poponáhľali, pretože na webových stránkach domu miznú rýchlosťou svetla.

  Verdikt?

  Model Lee je jednoducho neodolateľný a niet divu, že je takmer vypredaný. Vyzerá veľmi žensky, elegantne a luxusne. Je to dokonalý pár topánok na dôležitý deň v práci alebo na akúkoľvek príležitosť, keď sa potrebujete cítiť sebaisto a neprehliadnuteľne.

  Na stupnici pohodlia sú tieto topánky niekde uprostred. Rozhodne nie sú nenositeľné, ale nebudete sa v nich cítiť ako v bavlnke. Niekedy sa zdá, že pohodlie ide pri modeloch na vysokom podpätku úplne bokom.

  Sandále Opyum

  Kultovým kúskom v repertoári Saint Laurent sú bezpochyby vysoké sandále Opyum. Značka ich prvýkrát debutovala na svojej prehliadke v roku 2017. Ich ústredným prvkom je predovšetkým podpätok Cassandre, ktorý spoznáte na prvý pohľad kedykoľvek a kdekoľvek.

  Sandále sú dostupné len v čiernej farbe, ktorá je silným estetickým pilierom značky. Lesklá koža im dodáva nezameniteľný sofistikovaný nádych. Matná saténová verzia je menej nápadná.

  Zdroj: Saint Laurent

  Topánky majú aj uzavretý podpätok, ktorý plynulo prechádza do nastaviteľného remienka okolo členka. Okrem toho sú však topánky úplne otvorené, takže jedinou oporou pre vaše prsty bude tenký pásik v prednej časti.

  Neprehliadnuteľné podpätky z prepletených písmen YSL v pompéznej zlatej alebo čiernej farbe vás vynesú do výšin. Ich nižšia verzia má 8,5 centimetra, pričom odvážlivci si môžu trúfnuť aj na tú s 11 centimetrami. Cena luxusných topánok sa pohybuje okolo 30 tisíc korún.

  Verdikt?

  Sandále Opyum sú legendárnym kúskom, ktorý vyžaruje čistý luxus. Preto nemôžu chýbať na žiadnej estetickej Insta fotografii. Tam sa však ich funkčnosť končí. Kameň úrazu prichádza v úrovni pohodlia vašich nôh. V kruhoch módnych nadšencov sú označované za jedny z najnepohodlnejších topánok

  Doporučujeme ich preto nosiť len na veľmi krátku dobu alebo na príležitosti, kedy sa môžete prezuť aj do inej obuvi. Príslovie pre krásu sa trpí je v tomto prípade viac ako výstižné. Má však horkosladkú príchuť, pretože sandále sú skutočne pastvou pre oči.

  Zdroj: Saint Laurent, TikTok, Instagram

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.