Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Preč sú časy, kedy sme sa januárové dni zaťažovali vytúženými, ale komplikovanými predsavzatiami. Nemusíme sa hneď zo začiatku roka trápiť a nútiť sa do aktivít, ktoré nám aj tak nevydržia. Skúste namiesto toho vo svojom živote urobiť malé, ale príjemné a aspoň trochu užitočné zmeny. Či už sa jedná o nasadenie nového doplnku stravy, alebo investície do kvalitnej kabelky či peňaženky. Môžete sa tiež naučiť spríjemniť si dni kvalitnou kultúrou.

  Vyskúšajte tekutý kolagén. Dodá vašej pokožke pružnosť a hydratáciu

  Príkladom toho, ako si môžete jednoducho zlepšiť svoje dni nového roka, je začať používať nový doplnok stravy. Pokiaľ ide o vitamíny, odporúčame skonzultovať vašu ideálnu dávku s lekármi. Minimálne prihliadnite na svoje potreby a oblúkom sa vyhnite „geniálnym“ multivitamínom. Platí, že vitamíny sú oveľa účinnejšie, ak si ich kúpite zvlášť v potrebnom množstve.

  Vyskúšať môžete aj tekutý kolagén, ktorý s narastajúcim vekom potrebujeme čoraz viac. Postará sa totiž o pružnosť aj hydratáciu pleti. Pri výbere svojho nového pomocníka si ale dajte pozor na kvalitu. Inak riskujete, že vám doplnok kvôli nedostatku množstva kolagénu nepomôže. Vybrať si potom môžete z prášku, ktorý zmiešate s vodou, čajom alebo smoothie, ale aj ochutené vrecúška, môžete pohodlne nosiť v kabelke.

  Zdroj: Revive Collagen, Absolute Collagen

  Naučte sa, ako sa správne starať o svoje vlasy. Môžete začať s kvalitnou kefou

  Zameranie sa na starostlivosť o vlasy v tomto roku môže byť aj ďalším krokom na ceste k väčšej pohode. V najbližších dňoch si preto vyhraďte čas na to, aby ste pochopili, čo vaše vlasy vyžadujú a ako sa o ne správne starať. Prestaňte používať výživové doplnky alebo šampóny, ktoré majú vyhovovať každému. Podobné produkty jednoducho nikdy nemôžu vyhovovať každému. Môžete začať tým, že obnovíte svoju rutinnú starostlivosť napríklad kvalitným hrebeňom.

  Je napríklad známe, že kučeravé vlasy by sa nemali česať suché. Poobzerajte sa preto po kefe, ktorá je vhodná do sprchy, ako je napríklad známy Wet Brush. Investovať môžete aj do klasického, ale naozaj kvalitného hrebeňa. Tvar a materiál si vyberte podľa vlastnej hrivy, teda toho, či je skôr hustá, riedka, rovná alebo vlnitá. Príkladom skvelej investície je značka Kent ponúkajúca kefy ručnej výroby.

  Zdroj: Wet Brush, Kent

  Nakoniec si vyberte vlastnú ikonickú kabelku. Vyplatí sa aj nákup kvalitnej peňaženky

  Investícia do kvalitných výrobkov vám tiež zaručene zlepší deň. V podstate to môže byť absolútne čokoľvek, čo denne často používate a viete, že sa oplatí kúpiť kvalitnejšiu variantu. Ideálnym príkladom je však kúpa vysnívanej kabelky alebo peňaženky. Takáto investícia sa totiž vždy oplatí a vydrží vám roky.

  Ako tip musíme samozrejme odporučiť výrobky od najznámejších módnych značiek. Napríklad s peňaženkou Gucci určite neurobíte chybu. Je len na vás, či dáte prednosť menej nápadnej verzii so zlatým logom uprostred alebo tej kompletne potlačenej logami. Pokiaľ ide o kabelky, odporúčame uprednostniť praktickosť pred extravaganciou.

  Zdroj: Gucci, Loewe

  Organizačné taštičky vám zmenia život. Voľte jednoduché, ale odolné modely

  Ďalšia drobná investícia, ktorá sa podľa nás tento rok oplatí, sú poriadne organizačné taštičky. Nič vám neuľahčí bežný deň viac, než koniec prehrabávania sa v pracovnej taške alebo batohu. Vyhnite sa však krikľavým farbám a bláznivým možnostiam potlače. Dbajte namiesto toho opäť na praktickosť a dizajn. Odporúčame preto voliť hlavne neutrálne odtiene.

  Vedľa nešliapnete samozrejme napríklad s čiernou farbou. Skvelý model ponúka napríklad luxusná talianska značka Prada. Pokiaľ ale nie ste fanúšikmi log, potom siahnite po univerzálnej taštičke od japonskej značky Muji. Využiť ju môžete ako cestovnú kozmetickú tašku, perfektne sa bude ale hodiť aj na organizáciu všetkých potrebných aj nepotrebných drobností.

  Zdroj: Prada, Muji

  Urobte si tento rok čas na kultúru. Zarezervujte si lístky do divadla alebo na koncert klasickej hudby

  Rozhodnutie spoznať o trochu viac kultúru nemusí byť žiadnym ťažkým predsavzatím. Nie je potrebné upisovať sa k mesačnému predplatnému, ani sa každý týždeň nútiť vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Namiesto toho si každých pár mesiacov urobte čas na nejaký nový kultúrny zážitok. Môže ísť o nákup lístka do divadla potom, čo ste sa do neho nepozreli roky.

  Môžete sa tiež odhodlať a kúpiť si lístky na koncert vážnej hudby alebo operu. Existuje však množstvo ďalších možností, z ktorých si môžete vyberať mesiac čo mesiac. Zájdite na vernisáže, dlhodobé výstavy alebo obohacujúce múzeá. Nemusíte vždy robiť veľké kroky, aby ste pocítili potrebnú zmenu, ktorá ide ruka v ruke s novým rokom.

  Zdroj: L’Officiel, The Standard

  Zabudnite tento rok na zložité predsavzatia. Namiesto toho začnite rok malými, ale prospešnými radosťami

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.