Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Preč sú časy, kedy sme sa januárové dni zaťažovali vytúženými, ale komplikovanými predsavzatiami. Nemusíme sa hneď zo začiatku roka trápiť a nútiť sa do aktivít, ktoré nám aj tak nevydržia. Skúste namiesto toho vo svojom živote urobiť malé, ale príjemné a aspoň trochu užitočné zmeny. Či už sa jedná o nasadenie nového doplnku stravy, alebo investície do kvalitnej kabelky či peňaženky. Môžete sa tiež naučiť spríjemniť si dni kvalitnou kultúrou.

  Vyskúšajte tekutý kolagén. Dodá vašej pokožke pružnosť a hydratáciu

  Príkladom toho, ako si môžete jednoducho zlepšiť svoje dni nového roka, je začať používať nový doplnok stravy. Pokiaľ ide o vitamíny, odporúčame skonzultovať vašu ideálnu dávku s lekármi. Minimálne prihliadnite na svoje potreby a oblúkom sa vyhnite „geniálnym“ multivitamínom. Platí, že vitamíny sú oveľa účinnejšie, ak si ich kúpite zvlášť v potrebnom množstve.

  Vyskúšať môžete aj tekutý kolagén, ktorý s narastajúcim vekom potrebujeme čoraz viac. Postará sa totiž o pružnosť aj hydratáciu pleti. Pri výbere svojho nového pomocníka si ale dajte pozor na kvalitu. Inak riskujete, že vám doplnok kvôli nedostatku množstva kolagénu nepomôže. Vybrať si potom môžete z prášku, ktorý zmiešate s vodou, čajom alebo smoothie, ale aj ochutené vrecúška, môžete pohodlne nosiť v kabelke.

  Zdroj: Revive Collagen, Absolute Collagen

  Naučte sa, ako sa správne starať o svoje vlasy. Môžete začať s kvalitnou kefou

  Zameranie sa na starostlivosť o vlasy v tomto roku môže byť aj ďalším krokom na ceste k väčšej pohode. V najbližších dňoch si preto vyhraďte čas na to, aby ste pochopili, čo vaše vlasy vyžadujú a ako sa o ne správne starať. Prestaňte používať výživové doplnky alebo šampóny, ktoré majú vyhovovať každému. Podobné produkty jednoducho nikdy nemôžu vyhovovať každému. Môžete začať tým, že obnovíte svoju rutinnú starostlivosť napríklad kvalitným hrebeňom.

  Je napríklad známe, že kučeravé vlasy by sa nemali česať suché. Poobzerajte sa preto po kefe, ktorá je vhodná do sprchy, ako je napríklad známy Wet Brush. Investovať môžete aj do klasického, ale naozaj kvalitného hrebeňa. Tvar a materiál si vyberte podľa vlastnej hrivy, teda toho, či je skôr hustá, riedka, rovná alebo vlnitá. Príkladom skvelej investície je značka Kent ponúkajúca kefy ručnej výroby.

  Zdroj: Wet Brush, Kent

  Nakoniec si vyberte vlastnú ikonickú kabelku. Vyplatí sa aj nákup kvalitnej peňaženky

  Investícia do kvalitných výrobkov vám tiež zaručene zlepší deň. V podstate to môže byť absolútne čokoľvek, čo denne často používate a viete, že sa oplatí kúpiť kvalitnejšiu variantu. Ideálnym príkladom je však kúpa vysnívanej kabelky alebo peňaženky. Takáto investícia sa totiž vždy oplatí a vydrží vám roky.

  Ako tip musíme samozrejme odporučiť výrobky od najznámejších módnych značiek. Napríklad s peňaženkou Gucci určite neurobíte chybu. Je len na vás, či dáte prednosť menej nápadnej verzii so zlatým logom uprostred alebo tej kompletne potlačenej logami. Pokiaľ ide o kabelky, odporúčame uprednostniť praktickosť pred extravaganciou.

  Zdroj: Gucci, Loewe

  Organizačné taštičky vám zmenia život. Voľte jednoduché, ale odolné modely

  Ďalšia drobná investícia, ktorá sa podľa nás tento rok oplatí, sú poriadne organizačné taštičky. Nič vám neuľahčí bežný deň viac, než koniec prehrabávania sa v pracovnej taške alebo batohu. Vyhnite sa však krikľavým farbám a bláznivým možnostiam potlače. Dbajte namiesto toho opäť na praktickosť a dizajn. Odporúčame preto voliť hlavne neutrálne odtiene.

  Vedľa nešliapnete samozrejme napríklad s čiernou farbou. Skvelý model ponúka napríklad luxusná talianska značka Prada. Pokiaľ ale nie ste fanúšikmi log, potom siahnite po univerzálnej taštičke od japonskej značky Muji. Využiť ju môžete ako cestovnú kozmetickú tašku, perfektne sa bude ale hodiť aj na organizáciu všetkých potrebných aj nepotrebných drobností.

  Zdroj: Prada, Muji

  Urobte si tento rok čas na kultúru. Zarezervujte si lístky do divadla alebo na koncert klasickej hudby

  Rozhodnutie spoznať o trochu viac kultúru nemusí byť žiadnym ťažkým predsavzatím. Nie je potrebné upisovať sa k mesačnému predplatnému, ani sa každý týždeň nútiť vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Namiesto toho si každých pár mesiacov urobte čas na nejaký nový kultúrny zážitok. Môže ísť o nákup lístka do divadla potom, čo ste sa do neho nepozreli roky.

  Môžete sa tiež odhodlať a kúpiť si lístky na koncert vážnej hudby alebo operu. Existuje však množstvo ďalších možností, z ktorých si môžete vyberať mesiac čo mesiac. Zájdite na vernisáže, dlhodobé výstavy alebo obohacujúce múzeá. Nemusíte vždy robiť veľké kroky, aby ste pocítili potrebnú zmenu, ktorá ide ruka v ruke s novým rokom.

  Zdroj: L’Officiel, The Standard

  Zabudnite tento rok na zložité predsavzatia. Namiesto toho začnite rok malými, ale prospešnými radosťami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.