Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Sociálne siete ovládol ďalší wellness trend. Tentokrát sa jedná o tip na odohnanie nespavosti, ktorý spopularizovali predovšetkým používatelia TikToku. Takzvaný Sleepy Girl Mocktail má totiž pomáhať so zaspávaním. Má pritom iba tri ingrediencie, a to kyslú čerešňovú šťavu, horčík a šumivý nápoj. Ale aký zázračný je tento nápoj v skutočnosti?

  Wellness trendy vznikajú na sociálnych sieťach predovšetkým preto, že sa jedná o pomerne jednoduché recepty. Len málo námahy tak sľubuje veľké výhody. Inak tomu ani nie je pri najnovšom obľúbenom „hacku“ z TikToku. Drink, známy ako Sleepy Girl Mocktail, vytvorila prvýkrát advokátka za holistické zdravie Calee Shea, a to už v roku 2021. O pár rokov neskôr ho ale spopularizovala TikTokerka Gracie Norton.

  Obe si potom nemôžu vynachváliť výhody, ktoré nealkoholický drink prináša. Patrí medzi ne predovšetkým zlepšenie spánku a trávenia. Aj preto má v súčasnosti #sleepygirlmocktail 4,2 milióna zhliadnutí. Zázračný nápoj má pritom iba tri ingrediencie. Vyrobiť si ho môžete z rozpustného horčíka, kyslej (v angličtine tart) čerešňovej šťavy a šumivého nápoja s názvom OLIPOP, s príchuťou Lemon Lime.

  Poslednú spomínanú ingredienciu však môžete podľa inštrukcií wellness blogeriek nahradiť aj iným šumivým nápojom. Každý prvok potom sľubuje iné výhody. Napríklad kyslé čerešne majú podľa TikTokeriek obsahovať vysoké množstvo melatonínu, teda spánkového hormónu. Jeho úlohou je v našom tele vyvolávať pocit únavy. Prirodzene nás tak dovedie bližšie k kvalitnému spánku.

  Okrem toho majú kyslé čerešne obsahovať protizápalové látky, ktoré znižujú množstvo stresových hormónov. Horčík potom taktiež ovplyvňuje náš nervový systém a to tým, že pred spaním vyvoláva pocit kľudu. Okrem toho má ďalšie výhody, ktoré so spánkom priamo nesúvisia. Spomínaný šumivý nápoj Olipop má zase obsahovať látky, ktoré sú dobré predovšetkým pre naše zažívanie.

  Zradnosť mocktailu môže spočívať v nechcenom cukre, kofeíne a bublinkách

  Pre namiešanie „zázračného“ drinku stačí zmiešať pol hrnčeka kyslej čerešňovej šťavy, jednu dávku rozpustného horčíka a šumivý nápoj podľa chuti. Mocktail by ste potom mali vypiť 30 minút až hodinu pred spaním, aby začali spomínané látky pôsobiť. Užívatelia TikToku na drink v súčasnosti nedajú dopustiť. Je však skutočne taký účinný? Odborníci zostávajú voči jeho efektom skôr skeptickí.

  O prospešnosti kyslých čerešní alebo horčíka nepochybujú, ide skôr o drink ako taký. Súčasťou čerešňovej šťavy môže byť totiž často aj cukor, ktorý nás naopak pred spánkom nabudí. Napríklad tým, že zvýši hladinu kortizolu, teda stresového hormónu. Okrem toho neexistuje dostatok výskumov ohľadom optimálnej dávky kyslých čerešní na zaručenie akýchkoľvek ich výhod.

  Ďalší problém spočíva v šumivom nápoji. Aj keď neobsahuje cukor, môže sa v ňom často nachádzať kofeín, ktorý taktiež spánku príliš nepomáha. Bublinky zase môžu nadýmať, čo nie je pred spaním práve požadujúci efekt. Horčík potom začína pôsobiť až po niekoľkých dňoch používania. Záleží ale aj od typu, ktorý si vyberiete.

  Záverom teda je, že trendy drink možno stojí za vyskúšanie, lepšie výsledky však najskôr dosiahnete starým dobrým harmančekovým čajom, pravidelným spánkom alebo znížením dennej dávky kofeínu.

  Zdroj: Brit + Co, ABC News, Women’s Health Magazine, X, YouTube

  Vylieči nespavosť jeden drink? Na TikToku sa šíria trendy Sleepy Girl Mocktail

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.