Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Pri cestovaní nemusíte hľadať luxus len na piesočnatých plážach alebo pri priezračnom mori. Môžete ho nájsť aj na víkendovom pobyte alebo vytúženej ceste po Európe. Objavte tajomstvá historických kaviarní, ktoré sprevádzali umelcov a mysliteľov celé desaťročia. Vydajte sa na výlet na sever Talianska, do Viedne, Budapešti alebo romantického Paríža a vychutnajte si rafinovanú chuť.

  Začnite s najstaršou kaviarňou na svete. Ochutnajte taliansku kávu v Caffè Florian

  Výlet do kúzelných Benátok sám o sebe nabáda k luxusnému víkendu. Vylepšiť si ho ale môžete návštevou najstaršej kaviarne na svete. Caffè Florian bola totiž založená už roku 1720. Nachádza sa na slávnom Piazza San Marco, takže ju pri potulkách úzkymi benátskymi uličkami rozhodne nebude ťažké nájsť.

  Počas svojej návštevy si budete môcť sadnúť na tie isté stoličky, na ktorých kedysi sedeli velikáni ako Marcel Proust, Charles Dickens, Goethe alebo Lord Byron. Usadiť sa môžete vonku, alebo môžete objaviť niektoré zo špeciálnych sál historickej kaviarne. Je to tiež jedinečná príležitosť ochutnať to najlepšie z Talianska, klasické espresso.

  Zdroj: Caffè Florian

  Z Benátok si urobte odbočku do Padovy. Čaká na vás špeciálna mätová káva a množstvo mestských legiend

  Ak sa chystáte na výlet do romantických Benátok autom, určite vám príde vhod ďalší tip na luxusnú historickú kaviareň. Nachádza sa v Padove, meste známom okrem iného aj jednou z najstarších univerzít na svete. Od Benátok je vzdialená 30 minút jazdy autom, ale pohodlne sa tam dostanete aj miestnym vlakom.

  Navštíviť musíte predovšetkým kaviareň Pedrocchi z 18. storočia. Je známa svojou špeciálnou horkou kávou, ktorá sa podáva s mätovou šľahačkou a kakaovým práškom. Okrem toho je však opradená hneď niekoľkými mestskými legendami. Jedna z nich napríklad hovorí, že pred jej dverami kedysi umrzol syn jej majiteľa. Odvtedy potom mala kaviareň nechávať vstup vždy otvorený.

  Zdroj: Caffè Pedrocchi

  Klasickú Viedeň nesmiete zo svojej tour vynechať. Café Central ponúkne luxusné posedenie aj zákusok

  V zozname luxusných kaviarní nesmie samozrejme chýbať ani kaviarenský „dedko“, teda Viedeň. Jej tajomstvá sa ponúkajú aj v prípade, že sa do severného Talianska rozhodnete vyraziť autom. Jednou z najstarších kaviarní hlavného mesta Rakúska patrí Café Central. Kedysi sa v nej schádzali slávni spisovatelia aj filozofi.

  Môžete si tam jednoducho vychutnať luxusné popoludnie. Vychutnať si môžete nielen úžasný interiér, ale aj klasickú viedenskú kávu. Nemôžete však odísť bez toho, aby ste ochutnali klasickú tortu Sacher alebo iný z mnohých skvostných dezertov, ktoré na vás čakajú v zákutiach tejto očarujúcej historickej kaviarne.

  Zdroj: Café Central

  V Budapešti si užijete honosný interiér New York Café. Zrekonštruovaná bola len nedávno

  Ak nedáte dopustiť predovšetkým na luxusné interiéry známych historických kaviarní, potom si celkom rozhodne zamilujete New York Café v Budapešti. Nachádza sa na prízemí hotela New York Palace Hotel, takže je možné si svoj jedinečný zážitok ešte predĺžiť pobytom práve tu. Ohromí vás ale aj samotná kaviareň.

  Zachytáva jedinečnú historickú éru hlavného mesta Maďarska. Schádzali sa v nej totiž dôležití spisovatelia a novinári. V hornej galérii tieto osobnosti vydávali aj jedny z najvýznamnejších maďarských novín zo začiatku 20. storočia. Po vojne však kaviareň upadla do zabudnutia. Obnovená bola až v roku 2006.

  Za romantikou jedine do Paríža. Navštívte Les Deux Magots v Saint Germain

  Hlavné mesto Francúzska je tiež skvelým miestom, kam môžete putovať za luxusnými historickými kaviarňami. Nejednu z nich potom nájdete v štvrti Saint Germain. Po druhej svetovej vojne sa totiž stala centrom intelektuálneho a kultúrneho života Parížanov. Tí sa potom stretávali v kaviarňach, ako je napríklad tá s názvom Les Deux Magots.

  Išlo okrem iného o obľúbené miesto slávneho spisovateľa Ernesta Hemingway. V podniku mal stráviť hodiny a hodiny písaním alebo stretávaním sa s ostatnými autormi vtedajšej doby, ako bol James Joyce alebo F. Scott Fitzgerald. Kaviareň ponúka nielen skvelú kávu, ale aj horúcu čokoládu alebo pohár excelentného francúzskeho vína.

  Zdroj: Les Deux Magots

  Zdroje: The Winged Fork, Wander-Lush, Instagram

  Preniknite hlboko do histórie luxusu. Navštívte najštýlovejšie kaviarne v Európe

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.