Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Na dosiahnutie moderného a vkusného vzhľadu hrá kľúčovú úlohu správny strih vlasov. Trendy pánskych účesov sa neustále vyvíjajú a prispôsobujú aktuálnemu vkusu mužského publika. Tento rok víťazí niekoľko druhov buzz cut, short curly fade alebo modern mullet. Pokiaľ stále nie ste nositeľom jedného z týchto strihov, skúste opustiť od klasiky a objavte s novým rokom aj nový účes.

  Na začiatok je nutné povedať, že všetky nasledujúce looky je možné upraviť podľa vašej preferovanej dĺžky. Účes je rovnako dôležitý ako správny výber hodiniek alebo auta. Je teda nevyhnutné sa v ňom cítiť úplne dokonale a sebavedome. Či už si vyberiete moderný mullet v dlhšej verzii, alebo zvolíte kratšie prevedenie, váš štýl bude rovnako pôsobivý. To isté platí aj pre buzz cut, bočný prechod prispôsobte tvaru tváre aj jeho proporciám.

  Univerzálny buzz cut nesie niekoľko podôb. Môžete si vybrať klasiku aj French Crop

  Klasický buzz cut je všeobecne známy tým, že je čo sa týka údržby absolútne nenáročný. Stačí ho iba načesať dopredu a ste pripravení na odchod. Avšak najväčší wow efekt dosiahnete transformáciou z dlhších vlasov práve na buzz cut. Taká zmena nielen, že zdôrazní tvár a dodá mu drsný dojem, ale zároveň podčiarkne vašu mužnosť.

  Vynikajúcou alternatívou je potom „poddruh“ tohto trendy strihu, známy ako French Crop. Nájdete ho na druhej fotke vpravo. V porovnaní s tradičným a ukážkovým buzz cutom sa tento strih vyznačuje ostrým oholením v tvárovej časti a trochu dlhšími hornými vlasmi.

  Štylizácia tohto looku má neobmedzené možnosti. Na večerné stretnutie s priateľmi stačí vlasy ľahko rozstrapatiť prstami. Na obchodnej schôdzke zase pre zmenu zažiarite s jemným a elegantným načesaním do strany.

  Atraktivitu podľa sociálnych sietí zvýšite s Curly Fade. Poradíme si aj s rovnými vlasmi

  Krátke kučeravé vlasy sú v poslednej dobe snáď najobľúbenejšou variantou pánskeho strihu. Podľa žien na sociálnych sieťach totiž zvyšujú atraktivitu a pôsobia roztomilo. Nadnesene povedané, s Curly Fade máte vyhrané u väčšiny žien. Avšak vzniká tu zjavný problém, ktorý bude trápiť predovšetkým mužov s prirodzene rovnými vlasmi.

  Riešenie však môže byť prekvapivo jednoduché. Vďaka kvalitnému fénu s difuzérom môžete získať kučeravý vzhľad v priebehu niekoľkých minút. Aj keď úprava takého strihu môže trvať oveľa dlhšie, výsledok rozhodne stojí za to.

  Pri tvarovaní kučeravého vzhľadu pomocou fénu s difuzérom začnite s čistými a vlhkými vlasmi. Po rozčesaní prameňov aplikujte špeciálny prípravok na vlasy na podporu kučier a nezabudnite ani na tepelnú ochranu. Následne difuzérom pomaly prechádzajte celú oblasť dlhších vlasov. Proces potom zakončite vašim obľúbeným stylingovým prípravkom.

  Víťazom sa stáva Modern Mullet. Retro strih upravený s ohľadom na aktuálne trendy

  Vždy ste sa mulletu vyhýbali a považovali ho za nevzhľadný a trápny? Nie ste v tom sami. Avšak, moderný mullet je úplne nový príbeh. Jeho podoba je elegantná, kontrastná a lichotivá. Vracia sa do minulosti a zároveň mení jej nepísané pravidlá.

  Moderný mullet môže mať opäť niekoľko variácií. Jeho línie môžu presahovať oblasť hlavy, ale nemusia. Je vhodný pre všetky typy vlasov a vyzerá perfektne upravený aj neupravený. Štylizácia môže pôsobiť sofistikovane a premyslene, ale zároveň aj chaoticky a náhodne.

  @75xeno si opäť nechať nariasiť? #fyp #real #fy #viral #hair #mullet #fypシ #lockenkopf ♬ originálny zvuk – spooder.mp3

  V prípade, že by ste chceli vytvoriť kombináciu trendov mullet a curly fade, zvážte aj trvalú onduláciu. Krok však premyslite a poraďte sa so svojím kaderníkom. Trvalá ondulácia predstavuje obrovský zásah do štruktúry vlasov, preto sa rozhodne zverte len do rúk odborníka.

  Dbajte tiež na to, že difuzér v prípade dlhých vlasov, ktoré sú na mullet nutné, nefunguje rovnako ako v prípade krátkeho Curly Fade. Dlhé vlasy totiž kvôli ich váhe iba zvlníte.

  Foto:Pexels

  Pánsky glow-up za pol hodiny. Poproste svojho barbera o mullet alebo buzz cut

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.