Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Vymaniť sa z kolobehu zimného obliekania dokáže byť náročné. Niekedy sa zdá, že jedinou možnosťou pre chladné počasie sú nohavice, avšak opak je pravdou. V tomto období môžete svoje outfity povýšiť na inú úroveň vďaka vysokým čižmám a pančuchám. Ukážeme vám, ako vytvoriť dych berúci look práve pomocou týchto dvoch kúskov.

  Alfou a omegou sú výnimočné a kvalitné čižmy

  Výber a kúpa dokonalých čižiem býva niekedy ťažkým orieškom. Musia byť pohodlné, zvládnuť extrémy mrazivého počasia a pritom vyzerať skvelo a ideálne i vydržať niekoľko sezón.

  Na trhu je na výber nekonečné množstvo druhov, no pre vytvorenie štýlového vzhľadu s pančuchami budete chcieť siahnuť po vysokých čižmách po kolená. V chladnom počasí vás určite zahrejú, no zároveň budú stále pôsobiť elegantne.

  Voľba štýlu alebo platformy záleží na vás. Môžete staviť na klasické a pevné čižmy v jazdeckom štýle na nízkej platforme od Dior. Ak sú podpätky vaším najlepším priateľom, nezabudnite sa zastaviť u Saint Laurent, kde nájdete na pohľad neodolateľné modely.

  Cenovo dostupnejšou značkou, vďaka ktorej vaša obuv vynikne v dave, je Vagabond. Nám sa obzvlášť páči model Ansie s hranatou špičkou a zaujímavými blokovými opätkami.

  Zdroj: Dior, Saint Laurent, Vagabond

  Chic čižmy perfektne doplnia čierne pančuchy

  Čierne pančuchy v tomto prípade zohrávajú kľúčovú úlohu nielen vizuálne, ale i funkčne. V zime by ste totiž mali siahnuť po kúskoch, ktoré sú zateplené a ochránia vás pred chladom.

  Komfort a luxus na prvý pohľad v sebe spájajú pančuchy značky Wolford. Trik sa spočíva v tom, že sú vyrábané z vlny Merino. Ovčia vlna vás nenechá v štichu a zahreje vás napríklad vonku na vianočných trhoch (spolu s punčom) alebo na prechádzke v idylických horských mestečkách.

  Pokiaľ sa chystáte look s čižmami nosiť v interiéri, môžete siahnuť aj po klasických tenších pančuchách. Na firemnú vianočnú párty alebo silvestrovský večer sa ozdobte pančuchami Calzedonia posiatymi kamienkami. Žiariť budete aj vďaka modelu od Gucci s monogramovým vzorom, ktorý je pretkaný striebornou niťou.

  Zdroj: Wolford, Calzedonia, Gucci

  Ako dotiahnuť takýto outfit do dokonalosti?

  Kombinácia čižiem a pančúch vám dáva priestor k noseniu oblečenia, ktoré zvyčajne považujeme za letné. Do hry preto stupujú aj minisukne a nám sa obzvlášť pozdáva plisovaný model značky Prada.

  Pre odvážlivcov sa naskytá možnosť vydať sa cestou takzvaného No-Pants Look, ktorý kraľoval tohtoročným trendom. Špecialistom na experimenty bez nohavíc je práve značka Miu Miu.

  Pokiaľ sa na letné kúsky necítite, môžete zvoliť midi alebo maxi sukne z hrubých či pletených materiálov. Minimalistickú verziu v štýle nenápadného luxusu si ulovíte u Simkhai.

  Zdroj: Prada, Miu Miu, Simkhai

  Čižmy a čierne pančuchy: Neporaziteľná trendy kombinácia na zimu

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.